тајмерот 12V тајмер 12V DC може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски 12V тајмер со 10 пати on/off 1min-168H опсег
Ново - 49 %

тајмерот 12V тајмер 12V DC може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски 12V тајмер со 10 пати

Залиха
DEN 1161.60
DEN 592.00
Износот:


Профил на компанијата
шенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.
Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба
.
По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.
Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итн
Примена :
Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.
Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,
и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : дали сте производител или трговец?
Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години
2 : W шапка 's предност на вашата компанија' s производи :
правилно извршување-цена сооднос ( На споредба на сеопфатна перформанси и цена )
3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?
Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.
4 : Како за долговечност на предмети?
Нормално 2 години
Програмски чекори :
1. Притиснете Тајмер : Поставување 1 НА време(приказ 1 на).
2. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути.
3. Притиснете D+ : Одберете истата секојдневно, различни секојдневни, MO-FR, MO-SA, SA-ДИН, MO НИЕ FR, TU ТИ SA, MO-НИЕ, ТИ-SA.(Ако е иста секој ден, не треба да притиснете на ова копче)
4. Притиснете Тајмер : Поставување 1 исклучување време(приказ 1 исклучено).
5. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути исклучување на време.
6. Притиснете D+ : Ако сакате исти во секој ден, вие не треба да притиснете на ова копче.
7. Повторете го чекор 2~6 : Поставување 2~6 вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА време.
Притиснете C/R : Крајот. HTB1 Vye1 QXXXXXc QXXXXq6x XFXXXu

Декларираните карактеристики

Тип:
Мини
Број На Модел На:
KG316T
Бренд Име:
OBOS
Теорија:
Дигитални
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
тип на продавница:
OBOS производителот франшиза продавница
Главната боја:
бела(сиви) и црна
Работен напон:
12V DC
Напон Спектар:
85-110%
Фреквенција:
50/60Hz
отвори/затвори пати:
10times еден/исклучување недела круг
Времето За Контрола На Опсег:
1min-168H
Просечната грешка:
0.5 s/24 часа
Мини Интервал:
1min
Преглед Димензија:
120*75*51.5(mm)

Поврзани производи