TYRY.HU 1pc 12mm Силикони Teething Азбука Писмо Монистра Силикони Лежиште За Персоналните Име Decklace DIY Силикони Писмо
Ново - 29 %

TYRY.HU 1pc 12mm Силикони Teething Азбука Писмо Монистра Силикони Лежиште За Персоналните Име Decklace DIY Силикони Писмо

Залиха
DEN 19.68
DEN 14.00
Износот:

Материјал:совршен монистра за персонализирање на вашата сопствена teething ѓердан или сензорни играчки! СИТЕ силикони монистра се Храна Одделение и BPA Free за да се обезбеди дека тие ги исполнуваат безбедносни барања за бебиња. Уште поважно, тие се со висок квалитет МИРИС Силикони монистра. Кога не бебињата почнуваат teething?
Повеќето бебиња никне нивниот прв заб кога тие се меѓу 4 и 7 месеци стара. Кои се знаци бебе е teething? Раздразливост или fussiness Drooling (која може да предизвика на лицето на осип) Потечени, чувствителни непца Ублажи или џвакање однесување, Одбива да јаде Проблеми со спиењето Како можам да му помогнам на teething бебе да се чувствува подобро? Им даде на вашето дете нешто да се џвака на, како фирма гума teething прстен, Ако вашето бебе е доволно стар за цврст отпад, тој може да се добие некои ослободување од јадење ладна храна, како што се applesauce или јогурт. Ако вашето бебе е доволно стари за да се јадат прст храна, тоа може да му помогне да гриза на хард, unsweetened teething бисквит. Само да се внимава на него и да се сетат на гушење.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
TYRY.HU
Материјал Функција:
BPA Free,Латекс Слободни,Nitrosamine Слободни,ПВЦ Слободни
Обликот:
Животните
Пакување:
Еден натоварени
Материјал:
Силикони
Број На Модел На:
Силиконски Писмо
Возраст Опсег:
3-12 месеци
Функција:
Други Производи За Нега На Забите
Карактеристики:
мека, трајни, не се токсични, безбедни за бебе
Се користи 1:
DIY Pacifie Ѓердан
Големина:
12mm
Силиконски Teether Тип:
teething монистра
Број Тип:
писмо монистра
Име на производ:
азбука писмо монистра
Функција:
Силиконски Гуми Монистра

Поврзани производи