За 0-100V/50A Црвена Сина Дигитални Voltmeter Ammeter 2in1 DC Volt Amp Метар W/ Шант Промоција
Ново - 20 %

За 0-100V/50A Црвена Сина Дигитални Voltmeter Ammeter 2in1 DC Volt Amp Метар W/ Шант Промоција

Залиха
DEN 263.04
DEN 210.00
Износот:


Оперативен напон : DC 4 ~ 30 V
Мерење напон : DC 0 ~ 100 V
Минимална резолуција(V) : 0.1 V
Мерење на струјата : 50 A (бараат надворешни шант)
Минимална резолуција(A) : 0.1 А
Оперативен актуелни :
Дисплеј : три 0.28" дигитален LED цевка
Дисплеј во боја : Сина и Црвена (две боја на дисплејот)
Освежете го оценувате : за 300m S / време
Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра)
Оперативен температура : -10 до 65° c
Оперативен Влажност : 10 до 80% (не-кондензирање)
Работен притисок : 80 до 106 k Pa
Апликации : Погоден за автомобилство/електрични автомобили/мотори батеријата мониторинг или други производи напон тековната мерење
Жици :
Црна линија (тенки) : празни или buck коло (модул) негативни
Црвена линија (тенки) : напојување+
Црна линија (дебела) : COM, заеднички мерење
Црвена линија (дебела) : PW+, мерење терминал напон за внесување позитивни
Жолта линија (дебела) : ВО+, сегашниот текст+
(Ве молиме погледнете го жици дијаграми за повеќе детали)
Напомена :
Напонот помеѓу тенка црвена и тенки црни линии мора да биде во рок од DC-4-30 V
На ammeter да бидете конектирани само со негативните на уредот под тест
Надминува 5 A, долгорочно полно оптоварување работат континуирано, се препорачува мерење страна на води се директно лемење со контактот
Кога тенка црна линија се празни, тоа е подобро да се користи изолациони ленти околу изложени дел од жица, за да се спречи краток кола
Ако само се користи како voltmeter, препорачливо е жолтата линија и црна линија беа поврзани заедно, за да се спречи ammeter дигитални светкави
Тоа е недостоен да го користите овој метар за да се тестираат тековната помалку од 10 A .
Може да се купи DC voltmeter ammeter 0-10 A тука
Количина : 1 Set
Answer : ___________________________ Note :
Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен.
И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува (нема мало пакет) :
1 Pc x Дигитален Voltmeter Ammeter Метар
1 Pc x Тековната Шант
1 Pc x Кабел
'

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Shanwen
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
Мерка точноста
Температурата На Работа:
-10 до 65 Степен
Димензии:
како опис
Напојување:
DC
Број На Модел На:
Други

Поврзани производи