GT1444Z турбо само 778401-5004S 778401 LR063777 турбополнач LR056370 турбина за Land Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 211HP
Ново - 17 %

GT1444Z турбо само 778401-5004S 778401 LR063777 турбополнач LR056370 турбина за Land Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 211HP

Залиха
DEN 20112.00
DEN 16693.00
Износот:

Дел број : GT1444 Z турбо полначот без електронски actuator 778401-5010 S , 778401-5008 S , 778401-5006 S , 778401-5005 S , 778401-5004 S ,778401-0008 , 778401-0006 , 778401-0005 , 778401 turbolader ОЕМ број : LR063777 , LR056370 , LR038620 , LR032370 , LR029236 , LR021254 , LR013205 , Rechts турбина Апликација : Turbo за Land Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 155 Kw - 211 КС 2009-2011 Турбо за Land Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 180 Kw - 245 КС 2009-2011
Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Frequence Опсег:
778401 турбо компресор
Материјал Тип:
K418
Објектот Тежина:
8kg
Модел Година:
Јан 2009 година да Dez 2011
Име На Модел:
GT1444Z
Поставување на Возило:
LR029236
Објектот Висина:
24cm
Специјални Функции:
778401 турбо полнач
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
23cm
Објектот Ширина:
23cm
Автомобил Производител:
Land Rover
Модел:
GT1444Z турбо без електронски actuator
1.Дел Број:
778401-5010S , 778401-5008S , 778401-5006S , 778401-5005S
2.Дел Број:
778401-5004S ,778401-0008 , 778401-0006 , 778401-0005
3.Дел број:
778401 турбо полнач
1.ОЕМ број:
LR063777 , LR056370 , LR038620 , LR032370 , LR029236 CHRA
2.ОЕМ број:
LR021254 , LR013205 , Rechts турбина кертриџ
1.Одговара за:
Турбо за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 211 КС
2.Одговара за :
Турбо за Земјиште-Rover Discovery IV TDV6 V6 ЕУРО V 245 КС
LR063777 turbo:
LR056370 turbo
Гаранција:
1 година

Поврзани производи