Meike P-AF3-Б Авто Фокус Автоматско Макро Продолжување Цевка (10мм, 16mm) за Panasonic Олимп Микро 4/3 E-M5 E-M10 E-PL5 E-PL6 GX7
Ново - 14 %

Meike P-AF3-Б Авто Фокус Автоматско Макро Продолжување Цевка (10мм, 16mm) за Panasonic Олимп Микро 4/3 E-M5 E-M10 E-PL5 E-PL6

Залиха
DEN 1195.20
DEN 1028.00
Износот:


Meike P-AF3-Б Авто Фокус Автоматско Макро Продолжување Цевка dslr фото (10мм, 16mm) за Panasonic Олимп Микро 4/3 Систем Камера
Производи Инструкции :
-Автоматско Продолжување Цевка Поставена за Микро 4/3 (Микро Четири Третини) Леќи е збир на две продолжување цевки за mirrorless меѓусебно леќа камери. Овој сет има цевки од 10мм и 16mm. Цевки може да се користи индивидуално (10мм, 16mm) или во комбинација (10мм+16mm) да botain саканата зголемување.
-Продолжување цевки се шупливи цилиндри без оптика дизајниран да им овозможи на камерата е леќата да се фокусира поблиску од нејзината минимална фокус растојание и затоа се обезбедат повеќе зголемување. Тие се поставени помеѓу објективот и телото и се особено. Тие нудат зголемена зголемување за што и да треба.
-Продолжување цевка се зголемува леќа зголемување од страна на планината еднаква на продолжување дистанца, поделени по фокусно. За exmple, додавајќи 25mm продолжување цевка до 50mm леќа ќе даде зголемување добивка од 0,5 X. Затоа, ако леќата е оригинална зголемување беше 0.15 X. потоа новиот зголемување ќе биде 0.15 X + 0.5 X =0.65 X.
-Ова Авто Фокус Продолжување Цевки се дизајнирани со сите circuitry и механичко спојување за одржување на авто фокус и TTL авто изложеност со Микро 4/3 (Микро Четири Третини) леќи.
-Компатибилен со Panasonic Lumix GH3 G5 GF5 GX1 GK GF3 GK G3 G2 GF2 GK G1 GF1 G10 E-P5 E-PM E-М1 E-M5 E-M10 E-PL5 E-PL6 E-PL7 GF5 GF6 GM1 GM5 GX1 GX7 G3 итн
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1)Кога се користи наставката цевки објективот нема да се фокусира кон бесконечност. Фокусот опсег ќе биде во голема мера ограничена на многу блиску фокусирајќи се на далечина.
2)Постои светлина, да падне при користење на било продолжување цевка, Понекогаш еквивалент на 3 f-запира на светлината се губи кога се користи повеќе продолжување цевки заедно. Оваа светлина изгубени може да влијае на камерата способноста за автоматски фокус. Прирачник фокусирајќи се препорачува треба да објективот почнат да ги "ловат" (не заклучување на предмет).
Спецификација :
Материјал : Пластика
Должина на Цевки : 10мм, 16mm
Дијаметар на цевката : 58mm
Компатибилен со Micro 4/3 (Микро Четири Третини) леќа
Weigght : 65g

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
MEIKE
Број На Модел На:
МК-P-AF3-Б
Компатибилен Бренд:
Олимп,Panasonic

Поврзани производи