EGR, СОПИРАЧКИ ЗА ИЗДУВНИ ГАСОВИ ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ПРИТИСОК СЕНЗОР ЗА PEUGEOT CITROEN ФИАТ МИНИ 1.4 1.6 2.0 2.2 2.7 3.0 HDI 9662143180 9645022680
Ново - 15 %

EGR, СОПИРАЧКИ ЗА ИЗДУВНИ ГАСОВИ ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ПРИТИСОК СЕНЗОР ЗА PEUGEOT CITROEN ФИАТ МИНИ 1.4 1.6 2.0 2.2 2.7 3.0 HDI 9662143180

Залиха
DEN 984.00
DEN 837.00
Износот:

2 HDi 2005 - За CITROEN C6 (TD_) (163 - 241 CH, 2.0 HDi 2013 - За CITROEN C4 Picasso II (92 - 115 CH, 1.6 HDi 2006-2011 За CITROEN C4 На trois тома L (109 CH, 1.6 HDi 2004 - За PEUGEOT 206 SW (2 E/K) (109 CH, 1.4 HDi 2012 - За PEUGEOT 208 (68 - 114 CH, 1.6 HDi 2005 - За CITROEN C5 II (RC_) (109 - 170 CH, 2.6 HDi 2006-2013 За CITROEN C4 Picasso јас (UD_) (109 - 163 CH, 2.0 HDi 2007 - За FIAT SCUDO Camion plate-forme/Châssis (270_) (120 - 163 CH, 2.2 HDi 2005 - За CITROEN C5 II (RC_) (109 - 170 CH, 1.4 HDi 2009 - За CITROEN C3 II (68 - 114 CH, 1.4 HDi 2006 - За PEUGEOT 207 (WA_, WC_) (68 - 112 CH, 1.6 HDi 2003 - За PEUGEOT 307 (3А/В) (90 - 136 CH, 2.6 HDi 2009 - За PEUGEOT 3008 (109 - 200 CH, 2.0 HDi
2006-2010 За МИНИ (R56) Купер 1560 со кзм, 109 CH 2006-2010 За МИНИ (R56) Едно Д, 1560 со кзм, 90 CH 2007-2010 За MINI CLUBMAN (R55) Cooper D, 1560 со кзм, 109 CH
2007 - За PEUGEOT 1007 (KM_) (109 CH, 1.6 HDi 2004 - За PEUGEOT 206 3/5 portes (2 A/В) (109 CH, 1.6 HDi 2004-2011 За CITROEN C4 Купе (LA_) (90 - 140 CH, 2.0 HDi 2002 - За CITROEN C8 (EA_, EB_) (107 - 170 CH, 2.0 HDi 2007 - За CITROEN JUMPY (98 - 163 CH, 2.0 HDi 2002 - За CITROEN C8 (EA_, EB_) (107 - 170 CH, 2. Ако не сте сигурни, pls контактирајте со нас пред да нарачате, инаку ние не ќе наплата тебе пари, ако се направи погрешен ред, благодарам многу!
Гаранција : Да, 1 година гаранција
Порт Материјал : Пластика
Состојба За : -акции, Бренд-нови, Високи Перформанси
Карактеристики & Придобивки :
l Високо ниво на точност
l Со температурна компензација
l Верзија со дополнителни интегриран сензор на температура на
Примена : 2008 - За CITROEN BERLINGO (B9) 92-114 CH 1.0 HDi 2001-2004 За CITROEN C5 јас (DC_) (107 - 133 CH, 2.2 HDi 2001-2004 За CITROEN C5 јас Пауза (DE_) (107 - 133 CH, 2.2 HDi 2005 - За CITROEN C5 II Пауза (RE_) (109 - 170 CH, 1.6 HDi план за 2011-2015 За CITROEN DS5 (112 - 163 CH, 2.6 HDi 2009 - За CITROEN C3 II (68 - 114 CH, 1.6 HDi 2004 - За PEUGEOT 307 Пауза (3И) (90 - 136 CH, 2.6 HDi план за 2011-2015 За CITROEN DS4 (92 - 163 CH, 2.7 HDi 2005 - За CITROEN C6 (TD_) (163 - 241 CH, 3.0 HDi план за 2011-2015 За CITROEN DS5 (112 - 163 CH, 1.0 HDi 2006-2013 За CITROEN C4 Picasso јас (UD_) (109 - 163 CH, 1.6 HDi план за 2011-2015 За CITROEN DS4 (92 - 163 CH, 1.4 HDi 2009-2015 За CITROEN DS3 (68 - 114 CH, 1.2 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III (RD_) (109 - 241 CH, 1.6 HDi 2009 - За CITROEN C4 II (B7) (92 - 150 CH, 2.0 HDi 2005 - За CITROEN C5 II Пауза (RE_) (109 - 170 CH, 2.6 HDi 2012 - За PEUGEOT 208 (68 - 114 CH, 1.0 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III Пауза (TD_) (109 - 241 CH 1.0 HDi 2003 - За PEUGEOT 307 (3А/В) (90 - 136 CH, 1.0 HDi 2007 - За FIAT SCUDO Camionnette (270_) (120 - 163 CH, 2.6 HDi 2012 - За CITROEN C4 AIRCROSS (114 CH,1.6 HDi 2005 - За CITROEN C5 II Пауза (RE_) (109 - 170 CH, 2.6 HDi 2004-2011 За CITROEN C4 Купе (LA_) (90 - 140 CH, 1.0 HDi 2005 - За CITROEN C5 II (RC_) (109 - 170 CH, 2.6 HDi 2009 - За CITROEN C3 Picasso (92 - 114 CH 1.2 HDi
2002-2010 За LANCIA PHEDRA (179) (107 - 170 CH, 2.6 HDi 2007 - За CITROEN C-CROSSER (EP_)156 CH, 2.2 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III Пауза (TD_) (109 - 241 CH 2.6 HDi 2013 - За PEUGEOT 2008 (68 - 114 CH, 1.0 HDi 2007 - За CITROEN JUMPY Camionnette (98 - 163 2004- За CITROEN XSARA PICASSO (N68) (90 - 109 CH, 1.6 HDi 2005 - За CITROEN C2 (JM_) (109 CH, 1.6 HDi 2006 - За CITROEN C4 Grand Picasso јас (UA_) (109 - 163 CH 2.6 HDi 2009 - За PEUGEOT 206+ (T3 E) (68 CH, 1.0 HDi 2001-2004 За CITROEN C5 јас Пауза (DE_) (107 - 133 CH, 2.6 HDi 2009 - За PEUGEOT 3008 (109 - 200 CH, 1.0 HDi 2002-2011 За FIAT ULYSSE (179 AX) (109 - 170 CH, 2.2 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III (RD_) (109 - 241 CH, 2.0 HDi 2009 - За CITROEN C4 II (B7) (92 - 150 CH, 1.6 HDi 2005 - За PEUGEOT 206 CC (2 D) (109 CH, 1.6 HDi 2008 Година - За CITROEN BERLINGO Camionnette (B9) (75 - 114 CH 1.7 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III Пауза (TD_) (109 - 241 CH 3.2 HDi 2012 - За CITROEN C-ELYSEE 92 CH 1.6 HDi 2008 Година - За CITROEN BERLINGO Camion plate-forme/Châssis (B9) 1.6 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III (RD_) (109 - 241 CH, 2.6 HDi
2007 - За FIAT SCUDO (270_) (120 - 163 CH, 2.6 HDi 2007 - За PEUGEOT 207 CC (WD_) (109 - 112 CH, 1.4 HDi 2006 - За PEUGEOT 207 (WA_, WC_) (68 - 112 CH, 1.0 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III (RD_) (109 - 241 CH, 2.
Ве Молиме имајте на ум : pls проверите производот слика и дел број пред да го нарачате.7 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III (RD_) (109 - 241 CH, 3.0 HDi 2007 - За CITROEN JUMPY Camionnette (98 - 163 CH, 2.6 HDi 2007 - За PEUGEOT 207 ИСТОК (WK_) (92 - 112 CH, 1.6 HDi 2008 Година - За CITROEN C5 III Пауза (TD_) (109 - 241 CH 2.0 HDi 2004-2011 За CITROEN C4 јас (LC_) (90 - 140 CH, 1.0 HDi 2005 - За CITROEN C6 (TD_) (163 - 241 CH, 2.6 HDi 2001-2004 За CITROEN C5 јас (DC_) (107 - 133 CH, 2.

Декларираните карактеристики

Мерен Опсег:
Диференцијална Притисок Сензор
Повторливост:
96.621.431.80 1618Z9 1618.Z9
Резолуција:
161809 13627805472 13 62 7 805 472 1618.ЛП
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Стил:
Capacitance Тип
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Hysteresis:
1865A176 1618LP
Чувствителност:
9662143180 9645022680
Бренд Име:
IVOK
Тип:
Издувните Притисок Сензор
линеарна:
96 621 431 80 1618 Z9 1618 ЛП
Тип Име:
Издувните Притисок Сензор
Атрибут:
IVOK Бренд Опрема
Потекло:
Кина
Pin Брои:
3-иглички
Производство Дел Број 1:
9662143180 9645022680 96.621.431.80 1618Z9 1618.Z9
Производство Дел Број 2:
161809 13627805472 13 62 7 805 472 1618.ЛП
Производство Дел Број 3:
96 621 431 80 1618 Z9 1618 ЛП 1865A176 1618LP

Поврзани производи