DC 12-24V 10A Автоматско Инфраред ПИР Сензор за Движење Switch За LED Светло Најжешките R06 Капка Брод
Ново - 16 %

DC 12-24V 10A Автоматско Инфраред ПИР Сензор за Движење Switch За LED Светло Најжешките R06 Капка Брод

Залиха
DEN 192.00
DEN 161.00
Износот:


Опис :
Спецификации :
1.100% Сосема Нов и Висок квалитет
2.Влијание контрола : Инфрацрвена Светлина ПИР
3.Две светлината на владата : во текот на целиот ден/во текот на ноќта(Автоматско вклучување при откривање на луѓето кои доаѓаат.)
4.Супер заштеда на енергија, супер чувствителност во рок од 7 метри оддалеченост.
5.Изградена во светлосен сензор кој може да идентитет и дење и ноќе, само по себе,
6.Сензорот за чувствителноста на далечина : ≥7m
7.Сензорот за чувствителноста агол : 145°
8.Оптоварување струја : 10 A
9.Работен напон : 5-30 V(V)
10.Доцнењето : Ако луѓето ја напуштат, светлината ќе одложување на 30 години-150s(Прилагодливи) за да го исклучите
11.Сертификат : CE
12.Погодни за употреба во домовите, гардероби, кујни, скали, кампување шатори, отворено или било каде, и ако ви се допаѓа или anyplaces кои треба светлина.
13.Големина : 45*40*15mm. DC конектор : 5.5*2.1 mm(Како на сликата покажува) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакување : 1 x ПИР сензор 2 x DC конектор За LED Лента
0302

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
DC
Карактеристики:
Сензор
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1A80302

Поврзани производи