Домашна Употреба Белење На Заби Комплет Хигиената На Забите Whitener Белење На Заби Бели Со 44% Carbamide Пероксид Заб Белење
Ново - 18 %

Домашна Употреба Белење На Заби Комплет Хигиената На Забите Whitener Белење На Заби Бели Со 44% Carbamide Пероксид Заб Белење

Залиха
DEN 272.64
DEN 224.00
Износот:

Напредни Заб Whitener Белење Комплет Забите Побели Заби дома гел шприц нови ШТО ЌЕ се ДОБИЈАТ ВО ОВОЈ КОМПЛЕТ. 6 X 3 ML ГЕЛ ШПРИЦ НАНЕ ВКУС СИЛНА ФОРМУЛАЦИЈА. 1 X LED Ласерската Светлина( НЕ СОДРЖАТ БАТЕРИЈАТА ) 2 X ПАРОВИ НА ГОРНИОТ & ДОЛНАТА УСТА ШТИТНИЦИ ЗА ГЕЛ. 1 X ИНСТРУКЦИИ. На клиентите е како да го користите вашиот белење на заби комплет. Чекор 1 : Ставете го садот над горните заби без ставање на послужавник во врела вода. Пракса со јазикот на покривот на вашата уста и допирање на внатрешноста на фиоката. Си го цица на воздухот од послужавник. Оваа контури на стража во внатрешноста на површината на забите. Кога ќе заврши повтори со долната лента.
Чекор 2 : се Донесе вода да се вари. Садот треба да биде најмалку 4" длабоко за да се обезбеди послужавник е целосно потопување. Отстранување на сад од топлина и ставете една лента во топла, но не врела вода. Оставете го садот со вода за 5 секунди. Бидете сигурни дека рабови не се свитка кон едни на други.
Чекор 3 : Подигнете го фах вертикално од вода со користење на табот. Внимателно и брзо место на послужавник околу забите и потоа веднаш да се изврши постапка наведени во чекор 1.
Чекор 4 : Откако сте задоволни со одговара, трим предниот таб далеку од лента со ножици. Бидете сигурни дека таа е рамна со предната површина на послужавник.
Чекор 5 : Ставете мали лежиште на гел на забот во внатрешноста на лента (.5cc или помалку по лента). Гелот може да ја иритираат непцата ако коцки се преоптоварени. Вметнување на коцки многу внимателно чување на гелот на забите и далеку од непцата.
Чекор 6 : Носат коцки за 15 минути. Ако осетливост или irratation се случува чека 24 часа помеѓу третмани и се користи помалку гел. Бидете сигурни да се измијат коцки темелно по употребата. Повторете го процесот дневно додека не се достигне саканата нијанса.
Последниот Чекор : По завршувањето на процесот на белење тоа е секогаш добра идеја да се земе четка за заби и нежно ја избрише секоја солза од вишокот гел дека останува на забите и непцата за да се спречи било можно irratation. исплакнете вишокот гел од вашата четка за заби целосно.
1. Ние брод во СВЕТОТ. 2. Предмети ќе бидат испратени во 3 работни дена од Кина од страна на Кина ПОСТ или Хонгконг ПОСТ. 3. Време на испорака. Подолу се проценува време на испорака по ПОСТ. Европа Унија 7-15 дена Северна Amercia 5-10 дена Јужна Amercia 15-25 дена Азија 5-10 дена Русија 15 - 25 дена

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
Бренд Нови
Состојка:
carbamide пероксид
Бренд Име:
poseida
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
3 ml
Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
3 ml

Поврзани производи