DC 12V Microcomputer Електронски Термостат на Температура Контролер Switch Прилагодливи Дигитален LED Дисплеј Интелигентни
Ново - 5 %

DC 12V Microcomputer Електронски Термостат на Температура Контролер Switch Прилагодливи Дигитален LED Дисплеј Интелигентни

Залиха
DEN 258.72
DEN 246.00
Износот:


Опис :
Температурата мерен опсег : -50 ~ 110 целзиусови степени Резолуција : 0.1 целзиусови степени, кога-9.9-99.9 други температура се движи од 1 целзиусови степени
контрола на точноста : 0.1 целзиусови степени
Мерење на текст : NTC (10 K0.5%) Водоотпорен сензор
Животната средина барања : -10~60 целзиусови степени влажност од 20% - 85%
Потрошувачка на енергија : Статична струја Инструкции :
Поврзување на напојување и товарот снабдување на контролорот, овој пат над мери температура е прикажана како црвена, сина подолу (но, исто така, црвено) прикаже саканиот поставите температурата, притиснете STC (+) C / F (-) за да го поставите саканата поставите температурата, итн. 3 секунди по поставување на автоматско враќање за да се потврди, тогаш контролер автоматски се извршува преку реле тргна, на термостат излез 10 A реле, за да се исполнат голем број на високо-моќ оптоварување, бидете сигурни дека линија правилно
Led диоди, LED Статус Опис
LED : Off покажува реле надвор, Секогаш покажува реле е затворена
Дигитална цевка : прикажано погоре го отворите екранот HH ЌЕ сензор за мерење опсег е надмината како термостат ќе биде принуден надвор реле display - висока температура заштита.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
IS
Температурата На Работа:
-10~60 целзиусови степени влажност од 20% - 85%
Број На Модел На:
електронски термостат
Напон:
DC12V
is_customized:
Yes
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
температурата метар
Температурата на мерен опсег:
-50~110 целзиусови степени
Резолуција:
0.1 целзиусови степени, кога-9.9-99.9
Точноста:
+/- 0.1 целзиусови степени
Backlash точноста:
0.1 целзиусови степени
Освежете Го Оценувате:
0.5 S
Високи-температура заштита:
0-110 целзиусови степени
Мерење на текст:
NTC (10K0.5%) Водоотпорен сензор
На текст:
еден 20A реле
Дупка со ГОЛЕМИНА:
46x26.5mm
Големина:
48mm (length) * 29mm * wide Depth

Поврзани производи