Dimollaure Силни ефекти билни белење Луничка крем 20g Отстрани melasma Акни Места пигмент Меланин лицето за нега на крем 1pcs
Ново - 6 %

Dimollaure Силни ефекти билни белење Луничка крем 20g Отстрани melasma Акни Места пигмент Меланин лицето за нега на крем 1pcs

Залиха
DEN 302.40
DEN 284.00
Износот:


1pcs Dimollaure Моќен лице белење Луничка крем Отстрани melasma Акни Места пигмент Меланин, со Силни ефекти за нега на лице крем
Име на производ : Моќни ефекти луничка Крем Тежина : 20g
состојка :
Вода, butylene гликол, isopropyl myristate, squalane, isononyl isononanoate, сахароза polystearate, алкохол cetearyl, пропилен гликол, polydimethylsiloxane, хидрогенизирани маслинки Масло, arbutin, глицерил стеарат, tocopheryl ацетат, bisabolol, xanthan гуми за џвакање, hydroxybenzyl естер, вкус, dipotassium glycyrrhizinate, hydroxyphenylpropyl естер, натриум hyaluronate Ефикасност : Овој производ има луничка , навремено отстранување, за елиминација на melasma , пеги, флеки и други места, постојат специјални ефекти , млади луѓе се соочуваат со акни ( acne ) исто така имаат значителен ефект . одржување на високо-квалитетни ген козметичка технологија, ексклузивна употреба на серумски протеини, биохемиски aldol киселини, и други биолошки формулации, и поодржлив ослободување microcapsules нано технологија, за да се заштити активни гени, подобрување на традиционалната нега на кожата крем матрица ген активност не може да биде ефикасно опстанок фактор побрзо белење ефект, без никакви несакани ефекти Употреба
По чистење на лицето во наутро и навечер, користете крем на пигментацијата област, нежно масирајте додека се додека не се апсорбира,не користете други козметика за време на употреба. Answer : ___________________________ Note : Чувствителна кожа пред да го користите овој производ мора да се направи кожа алергии на тестирање!
Употребата на овој производ кожа ќе биде имаат црвенило, чешање на кожата тесни чувство, тоа е нормална реакција, по една недела ќе исчезнување, ако сериозни,ве молиме да се оневозможи неколку дена! не се погодни за чувствителна кожа. plese види купувачот повратни информации,сите купувачот користете го чувствувате добро ефект,
ако сакате одличен белење крем
, ве молиме кликнете на оваа тука :

Декларираните карактеристики

Употреба:
Лице
Тип На Објект:
Крем
Бренд Име:
Dimollaure
GZZZ:
YGZWBZ
Пол:
Женски
сертификација:
GZZZ
Сертификат Број:
2017056121
Функција:
Белење
Состојка:
Билни
Број На Модел На:
белење крем
Земја/Регион на Производство:
Кина
НЕТО-WT.:
20g
Карактеристики:
Брзо белење Отстрани melasma Акни Места пигмент Меланин
Ефект:
ден крим ноќен крем кожата осветлување крим
полица лифт :
3 Години
квалитет:
Висок квалитет
Погоден за:
Најдобри лицето крем за сува кожа,мазна кожа,
Тип На Објект:
лицето крем,ден крим

Поврзани производи