Фабрика за продажба на високо квалитетни ds04c 4X1 41 DiSEqC 2 сателитска ТВ тјунер switch изолирање на вклучите договорот за слободна трговија сателитски приемник diseqc 4x1
Ново - 5 %

Фабрика за продажба на високо квалитетни ds04c 4X1 41 DiSEqC 2 сателитска ТВ тјунер switch изолирање на вклучите договорот за

Залиха
DEN 67.20
DEN 64.00
Износот:


Карактеристики :
1. Ниска потрошувачка на енергија;
2. Надворешна Сила Единици или моќ од страна на примачот;
3. Цинк умре-фрлија домување, никел-обложено;
4. Вграден-во засилување коло компензира кабел загуба;
5. Алтернативни СЕДНА АКО избор : 13/18 V;
6. Чип е истражување и развој, независно од нашата;
7. За производи, ние си имаме свој патент
8. IC во switch дистрибуција и контрола на напојување за да LNB , намалување на потрошувачката на енергија.
Спецификација :
1,Фреквентен Опсег : 900-2400 MHz
2,Вметнување на Косата : 3d B
3,Изолација Помеѓу Излези : 20(d B)
4,Префрлување Изолација Текст : 23(d B)
5,да се Вратите на Тежината Влезови : 8(d B)
6,да се Вратите на Тежината Излези : 7(d B)
7,Излез Ниво : 88d Bu V (МРАВКА) / 100d Bu V (САБ)
8,Нормален Работен Напон : 12-20(V)
9,DC Потрошувачка на Енергија : 30(м-р)
10,DC Max Моќ на Додавање : 500(м-р)
11,Отпорност (сите порти) : 75(Ω)
12,Префрлување Напон/Сигнал : 13/18 V, 0/22 KHz
13,Конектори "F" тип на : женски
14,Работна Температура : -20c-60c

Декларираните карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
SGD40
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Бренд Име:
VIDBOX
Со USB Wifi:
No
Тип:
Дигитални

Поврзани производи