Zerosky 7.5 W 5V Соларен Панел Отворено Преносни Мобилен Телефон Батеријата Полначот Со USB Порта за Патување Powerbank DIY Мобилен Апарат
Ново - 20 %

Zerosky 7.5 W 5V Соларен Панел Отворено Преносни Мобилен Телефон Батеријата Полначот Со USB Порта за Патување Powerbank DIY

Залиха
DEN 1082.88
DEN 866.00
Износот:


Zerosky 7.5 W 5 V Соларен Панел Отворено Преносни Мобилен Телефон Батеријата Полначот Со USB Порта за Патување Powerbank DIY Мобилен Апарат
Опис :
Сончевата енергија и ефикасна соларен полнач на батерии за овој уред. Заштита на животната средина и неисцрпна енергија.
Sunpower Monocrystalline соларни ќелии и Епоксидна смола на површината за печат.
Преносни и дизајн на рамка одговара за надворешна и внатрешна употреба.
Стандарден USB излез одговара за мобилен телефон и други преносни дигитални уреди.
Претпазливост :
Овој производ не можат да контактираат со силна корозивни објекти.
За да се спречи тешко објекти површина гребење за време на работата.
Производот не може да издржи свиткување сила за време на транспорт и монтажа.
Спецификација :
Моќност : 7.5 W
Работен Напон : 5 V
Текст : 1.5 А
Излез : USB 5 V ,1200mah
Димензија : 177*326mm
Тежина : 138g

Декларираните карактеристики

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Бренд Име:
Zerosky
Број На Модел На:
xq040tyncdb71001
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број на Клетки:
1.5 а
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
7.5 W 5V
Големина:
3.26*177MM
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
5V

Поврзани производи