220V Надградба БРЗ 957DW+ LED Дисплеј Прилагодливи Топол Воздух Топлина Пиштол Со Спирален Правец на 400W SMD rework станица Со 3 Воздух Млазници

220V Надградба БРЗ 957DW+ LED Дисплеј Прилагодливи Топол Воздух Топлина Пиштол Со Спирален Правец на 400W SMD rework станица

Залиха
DEN 5664.00
Износот:


Функција
Топол воздух пиштол може да се користи за да се топи материјал или омекнување на облоги, пластика, што се применува за да отстраните стари боја филм, отстранете не-сува лента, свиткување пластична цевка, и облека подни плочки, топлина shrinkable пакување филм, мобилните телефонски услуги, автомобил декорација, фрижидер одмрзнување цели. Во исто време, во употреба процес колку што изборот на соодветна температура и најдобар оддалеченост, а не на други објекти имаат несакани ефект, тоа ќе ви обезбеди декорација на проектот да се овозможи најдобро да ви помогне и задоволителни резултати.
Рачен топол воздух и митралези, за да свират заварување меморија честички најдобар ефект
Погоден за лемење : SOIC,ЧИП,QFP,PLCC,BGA
Спецификации :
Режим : БРЗ 957 DW+
Номинална Напон : AV110 V/220 V 50 Hz/60 Hz
Потрошувачка на енергија : 400 W
Воздушна Пумпа : Мека струење
Темп.Контрола : 100-450
Должина на Рачка : 120cm
Бучава : 45db
Подолг живот
Помалку бучава
Повеќе стабилна брзина на ветрот
Сет Пакет, вклучувајќи :
Главната станица x1
Топол воздух пиштол x 1
Топол воздух пиштол млазницата x3
Прирачник за корисникот x 1
Адаптер приклучок за вашата земја x 1
Б поставите Пакет, вклучувајќи :
Главната станица x1
Топол воздух пиштол x 1
Топол воздух пиштол млазницата x3
A1147 греење core x1
Филипс шрафцигер x1
Прирачник за корисникот x 1
Адаптер приклучок за вашата земја x 1

Декларираните карактеристики

моќност:
110V, 220V
Димензии:
-
Текст Voltagle:
220v
Излезна Температура:
-
Излезна Моќност:
400W
Број На Модел На:
БРЗ 957DW+
Температурата Стабилност:
-

Поврзани производи