Мулти-функција 4WD Робот сетови за во Автомобил Ултразвучно Модул УНО Р3 MEGA328P Робот Автомобил Монтажа за Полнење

Мулти-функција 4WD Робот сетови за во Автомобил Ултразвучно Модул УНО Р3 MEGA328P Робот Автомобил Монтажа за Полнење

Залиха
DEN 1295.52
Износот:


Мулти-функција 4 WD Робот сетови за во Автомобил Ултразвучно Модул УНО Р3 MEGA328 P Робот Автомобил Монтажа за Полнење
Пакет вклучувајќи : 1pcs УНО Р3 2 парчиња Робот Шасија 1pcs Сензор Продолжување Плоча V4.0 1pcs L298 N Моторни Возачот Одбор 4pcs Висок Квалитет Мали Гуми 4pcs DC Мотор 1pcs 170 Точка Breadboard 3pcs TCRT5000 Следење Модул 1pcs Инфраред Примање Сензор Модул 1pcs Далечински 1pcs SG90 серво 1pcs Ултразвучно Сензор Модул 4pcs серво заградата навалите камера платформа 1pcs Шест 5 Батеријата Кутија 1pcs USB Кабел 1pcs 9 V Батерија Кутија 1pcs 40pin Dupont F-F Линија 1pcs Завртки Сет

Декларираните карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Бренд Име:
WeiKedz
Состојба:
Нови

Поврзани производи