85mm F/1.8 Прирачник се Фокусира Портрет Објектив за Canon EOS Камера 1200D 750D 700D 650D 600D 70D 60D 5D II III 7D
Ново - 10 %

85mm F/1.8 Прирачник се Фокусира Портрет Објектив за Canon EOS Камера 1200D 750D 700D 650D 600D 70D 60D 5D II III 7D

Залиха
DEN 6575.04
DEN 5917.00
Износот:


Карактеристики : dslr фото APS-C формат HD, супер multicoated оптика за поостри слики Сите метални цврста конструкција Природни агол на гледање и на перспектива е идеално за портрети и природни слики Наменети за производство убава позадина blur Одговараат за Canon EOS Фотоапарат. Спецификации : Леќа Изградба : 6 Елементи во 6 Групи Агол на Гледање : 28.5 степени дијагонала Леќа Худ : Yes; завртка во Филтер Големина : 72mm(со аспиратор),55мм(тело) Отворот Опсег : 1.8-22 Минимум Фокус Растојание : 0.85 м Филтер diamater : 72mm Големина : 98*76mm(L*D)-со леќа худ Тежина : 360g Пакет Листа : 1 * Леќа 1 * Леќа аспиратор 1 * Пред Објективот Капа 1 * Задните Леќи Капа 1 * Леќа Торба

Декларираните карактеристики

Употреба:
Камерата
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Фокусна Должина:
85mm
Минимална Отворот:
F22
Бренд Име:
VILTROX
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Интерфејс Тип:
CANON
Фокус Тип:
Стандард Премиер
Максимална Бленда:
f/1.8
Сцена Тип:
Луѓе,Сценографијата

Поврзани производи