Techege НОВИ МИНИ NVR 4CH 8CH Full HD NVR 1920*1080P P2P ONVIF 2.0 За IP Камера HDMI Мрежа Видео Рекордер
Ново - 40 %

Techege НОВИ МИНИ NVR 4CH 8CH Full HD NVR 1920*1080P P2P ONVIF 2.0 За IP Камера HDMI Мрежа Видео Рекордер

Залиха
DEN 2399.52
DEN 1440.00
Износот:

повеќе од 20 видови на јазици. 264 4 CH /8 CH Full HD 1080 P NVR За IP Камера ONVIF HDMI Мрежа Видео Рекордер
Пакетот вклучува
1 x 4 CH или 8 CH 1080 P NVR (4 CH Или 8 CH за задолжително )
1 X USB Глушец
1 X Завртки
1 x упатство (англиски)
1 X Адаптер за nvr
*За моќ приклучок : ние ќе го избере различни приклучоци според различни земји
НЕМА HDD Или опфатени 1 TB HDD, Зависи од вашиот избор. 264 Висок профил квалитет надзор Следи : D1; VGA : висока дефиниција; HDMI : hd Снимање на Видео 1080 P/720 P/960 H/D1/HD1/CIF/QCIF Vidie на текст(IP) 8 CH : 8*1080 P/8*720 P 4 CH : 4*1080 P/4*720 P Движење Откривање Зони : 396(22*18)откривање зони Мулти-ниво на чувствителност може да се постави (Локални канали само) Audio Аудио Conpression N/A Bidrectional Зборува N/A Record & Снимањето на Владата Manual>Аларм>Видео Detection>Постојана Репродукција на Репродукцијата 1/2/4channel репродукција истовремено; Режим на пребарување Време/Датум,Аларм,Движење Откривање & точно пребарување(точни втор) Меморија и Простор Окупација Видео : 1080p 80 G/ден/ch, 720p 26 G/ден/ch, 960 H 24 G/ден/ch, Репродукција Д1 16~20 G/ден/ch Видео зачувани Локално HDD,мрежа Резерви на Владата Мрежа download/Флеш stick/USB/SATA Интерфејс Видео Влез(bnc) N/Видео Излез 1ch BNC излез, 1ch VGA излез, 1ch HDMI Аудио Влез N/A Аудио Излез N/A Аларм Текст N/Реле Излез N/A Нето Интерфејс RJ-45 10 M/100 PTZ Контрола N/3 G/WIFI N/USB Интерфејс 2* USB2.Поддршка DHCP / PPPOE / FTP / DNS / DDNS / NTP / e-mail аларм / IP право менаџмент / IP search / network аларм центар функции, поддршка на web клиент, компанијата клиент и ПАКЕТИ.264 Висок профил компресија алгоритам идеален за самостоен NVR
2. Поставувањето е брзо. 264 Компресија на владата
======================== За НАС ====================================
Techege бренд производи се продаваат далеку од Европа, Америка, Југоисточна Азија и други земји од светот.
Повеќе Камера Преглед и пуштање Во Реално време
Techege го прави лесно да се задржи на око на она што се случува.Pentaplex функција : во живо,снимање,репродукција,backup & далечински пристап;
4. Поддршка Стандард Onvif 2.и така натаму . И со слободен мобилен стан, сите што е потребно да се вклучите во од каде што се е брз допрете на раката. Висок квалитет, Добра цена, Испорака на време и искрена служба се нашата вредност и ветувања за нашите клиенти.0 порта за глувчето и резервни копии на Хард Дискот 1 SATA порта(Max 1 x 4 T) НЕ вклучуваат HDD Животната средина Напојување 12 V/2 A ONVIF Стандард 2.
Поддршка За Повеќе Јазици
Овој уред поддржува повеќето земји.Smart video детекција : движење откривање,видео слепи,видео загуба
7.Smart camera settings : приватност маскирање,камера за заклучување,боја поставката,и цртичка екранот
8.Реално во живо на екранот до 4/8 камери
3.Моќна мрежа софтвер : вграден-во веб сервер,мулти-DVR клиентот &SMS Вмрежување пристап за далечинско гледање телевизија,снимање,репродукција,поставување,систем statu,настанот се најавите,e-mail & ftp функција
12.0
Конекција :
Далечински Видите Во Секое Време Секаде
Поддршка за IOS,Android мобилен телефон,Прозорецот
H.Поддршка за Dual-потоци,да се направи мобилни следење многу лесно,флексибилни за мрежен пренос
5.Овозможи силна мулти-начин синхронизација со макс 1/4 канал репродукција, остварување на нула-delay between репродукција канали
15. Карактеристики
1.0 protocal
Спецификација : Преглед Модел 3104 P/3108 P Оперативен Систем Вграден ЛИНУКС Систем Ресурси Pentaplex функција : во живо,снимање,репродукција,backup & далечински пристап Операција интерфејс 16-битни вистинската боја графички мени работа интерфејс, поддршка на глувчето операција Преглед 1/4/9(8 CH) 1/4(4 CH) Видео Стандарди Видео ПАЛ 625 линија,50 f/s;NTSC 525 линија,60 f/s Видео Компресија H.

Декларираните карактеристики

Изгради-во HDD:
1T, Ниту еден
видео влез:
4CH, 8CH
Приклучокот стандард:
НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, ЕУ Приклучокот, АУ Приклучок
Хард Диск Големина:
3.5
Комуникациски Интерфејс:
RS485
Хард диск од Тип Интерфејс:
SATA
Мрежен Протокол:
UPNP,PPPoE,DDNS,FTP,TCP/IP,DHCP,DNS,HTTP,SMTP
Безжичната Безбедност:
WPA2
РОЕ:
Никој
Видео Стандард:
NTSC,PAL
Видео излез:
1VGA + 1HDMI
Аудио Излез:
Никој
Аудио Формат На Компресија:
G711A
Број На Модел На:
YN-3108P
Мрежен Интерфејс:
RJ45 10/100
Алармот Акција:
E-Mail Фото
Тип На Бекап:
USB Флеш Нуркачи,Хард Диск
Бренд Име:
Techege
Аудио влез:
No
Двонасочна Аудио:
No
Резолуција На Видео:
1080P
Поддржани Оперативни Системи:
Microsoft Windows XP,Microsoft Windows 7
Технологија:
Мрежа
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Андроид
Видео Влезен Интерфејс:
HDMI
e-Облак(P2P):
Yes
IP Режим:
Статичка IP адреса
Формат На Компресија:
H. 264
Напојување:
DC12V ЕУ/САД/AU/велика БРИТАНИЈА достапни
Vidie на текст(IP):
8CH
боја:
Белата боја
Снимање На Видео:
1080P/720P/960H/D1/HD1/CIF/QCIF
Onvif:
Стандард 2.0

Поврзани производи