НОВИ 1Set 500mg/час Озонската Генератор Цевка DIY Вода Sterilizer Ozonizer Purifiers Со Озонската Генератор+цевка+Воздушна Пумпа+воздухот Камен
Ново - 40 %

НОВИ 1Set 500mg/час Озонската Генератор Цевка DIY Вода Sterilizer Ozonizer Purifiers Со Озонската Генератор+цевка+Воздушна Пумпа+воздухот

Залиха
DEN 978.24
DEN 587.00
Износот:

Опис На Производот
Озонската излез капацитет : 500 MG/ЧАС
Влезен напон : 220 V-240 V 50-60(Hz)
тековната потрошувачка : Карактеристики
Озонската стерилизација, без остаток на токсични супстанции.
За дезинфекција на јавни места, болници и
фабрики и рудници се исчисти собата, и стерилизација
различни мирис елиминација.
Кислород стерилизација користење на вкус, виталност за
ефикасна, широк спектар, брзо, нема мртви fungicide.
Мобилен, лесен за употреба.
Вовед :
Озонската е силен oxidant, во одредена концентрација
можете брзо да ги убие бактериите во воздухот. Без токсични остатоци,
нема да се формираат средно загадување, нејзините хемиски
својства се особено активни, познат како
"на најчистите oxidant и средства за дезинфекција."
Апликацијата Локација :
Погоден за прочистување на воздухот машини, озонската машини,
медицински озонската опрема, кислород бар, одвлажнување,
во домаќинството се потребни за време на ладење,
долгорочна работа треба да се олади пред да го користите.
Внимание :
1. Кога го користите овој озонската генератор, подобро да се користи електрични фан. и строго да се забрани на луѓето кои работат во соба со озон во висока концентрација. Излез висок напон е опасно. ќе се строго забрането да се допре тоа на било кој начин, кога тоа е работа.
2. Чиста керамичка плоча со етил acohol секој месец, и да го користи кога тоа целосно да се исуши. На овој начин, да се gurantee нормално озонската принос.
3.Не долго време континуирана работа.
Пакетот Вклучува :
1 x озонската генератор
1 x цевка
1 x Воздушна Пумпа
1 x воздух камен Превозот :
Ние обично ќе обезбеди за испорака метод кина пост Воздух mail и E пакет во САД. Превозот преку EMS,DHL,UPS-от или FEDEX се исто така достапни ако сакате да ја платите дополнителна наплата или вашата нарачка стигнат до голем износ.

Декларираните карактеристики

сертификација:
CE,EMF,RoHS
Напон (V):
220-240V
Апликацијата Област:
Извор На Енергија:
A. C. Извор
Функција:
Стерилизирате
Anion Густина:
1000000pcs/м3
Бучава:
≤50dB
Стил:
Кислород Бар
Волумен На Воздух:
50m3/h
Употреба Состојба:
Апарати за домаќинство
Примена:
3-8m3
Напојување:
Наизменични Тековната
Моќност (W):
10W
Тип:
Озонската Генератор
Инсталација:
Вграден-во

Поврзани производи