Убави Цвеќиња Дизајн на Печатени Памук Сина Ткаенини за Облека Крпа Масти Квартал Шиење Telas Tecido Ткиво Почетник Пракса CM
Ново - 50 %

Убави Цвеќиња Дизајн на Печатени Памук Сина Ткаенини за Облека Крпа Масти Квартал Шиење Telas Tecido Ткиво Почетник Пракса CM

Залиха
DEN 48.00
DEN 24.00
Износот:


Име на производ : памучна ткаенина парче.
Материјал : 100% памук. не густа, тенок.
Употреба : s uitable за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти, почетник пракса
Пакет Содржина : 1 парче
11 Пре-сече Големини се достапни,тие се 5cmx50cm , 20cmx25cm , 30cmx30cm , 25cmx25cm ,100 cmx100cm , 40cmx50cm , 25cmx150cm, 20cmx50cm , 50cmx50cm , 50cmx100cm
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx150cm,100cmx150cm,ткаенина ширина е 150см, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx150cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx150cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx150cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx150cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.
pls имајте во предвид дека : овие ткаенини се намали според големината, но не шема,па не може да бидете сигурни дека сите заврши модели ќе бидат вклучени

Декларираните карактеристики

боја:
50x100, 20x25, 40x50, 25x25, 50x50, 20x50, 100x150, 50x150, 30x30, 100x100, 25x150, 5x50
Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Ширина:
150cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
booksew
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Тип:
Обична
Погоден за:
крпеница, кукла облека,scrapbooking, кукли,занаети
Големина мерка:
CM
Сечење грешка:
За 1-2cm
Превозот метод 1:
Кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
Превозот метод 2:
Кога вкупниот износ е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail
Ве молиме имајте во предвид:
кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми или да го откажете

Поврзани производи