Нови 1pc Тешки Перка 100x50x17mm Алуминиум Топлина Мијалник Радијатор Heatsink fo Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Транзисторски Засилувач топлина дисипација
Ново - 11 %

Нови 1pc Тешки Перка 100x50x17mm Алуминиум Топлина Мијалник Радијатор Heatsink fo Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Транзисторски Засилувач

Залиха
DEN 340.32
DEN 303.00
Износот:

-2.90 /торба -6.96 /торба торба метар Функција Алуминиум heatsink се генерално се користат во топлина лекување и ладење IC и електронска компонента. Перка се зголеми областа на одборот и на тој начин да се обезбеди поголема топлина за пренос на Оваа 4.2 mm тешки плоча дебелина чист алуминиум Радијаторот е дизајниран за да прахосвам топлина на Висока-LED диоди,електронски уред,Транзисторски Засилувач итн. Користете heatsink лепило лепак да се инсталира heatsink .(Лепак не е вклучена) ве Молиме проверете спецификација маса и да бидете сигурни дека големината на heatsink одговара на вашата компонента. Спецификација Име на Производ : Топлина Мијалник; Материјал : Алуминиум Големина : 100x50x17mm / 4" x 2" x 0.7"(L*W*H) Боја : Сребро Тон Тежина : 107g Пакет Содржина : 1 x Топлина Мијалник

Декларираните карактеристики

Бучава:
0dB
Тип:
Heatsink
Бренд Име:
En-Лаборатории
Фан Големина:
1 Инч
Пакет:
No
Линии:
Никој
Примена:
Процесор
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Heatsink Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
11-001-100

Поврзани производи