матична плоча Gigabyte GA-Z77P-Д3, LGA 1155 DDR3 Z77P-Д3 одбори HDMI USB2.0 USB3.0 32GB Z77 десктоп плоча бесплатен превозот
Ново - 16 %

матична плоча Gigabyte GA-Z77P-Д3, LGA 1155 DDR3 Z77P-Д3 одбори HDMI USB2.0 USB3.0 32GB Z77 десктоп плоча бесплатен превозот

Залиха
DEN 3689.76
DEN 3099.00
Износот:

0 стандард
PCI-E слот 1 × PCI-E X16 слот
1 × PCI-E X4 слот
2 × PCI-E X1 слот
PCI слот 2 × PCI слот
Складирање интерфејс 3 × SATA II интерфејс; 2 × SATA III интерфејс
I / O интерфејс
USB интерфејс 8 × USB2.0 интерфејс (1 вграден-во +2 backplane)
Видео интерфејс 1 × HDMI интерфејсот
Моќ приклучок 4-pin-от, 24-pin моќ конектор
Други интерфејси 1 × RJ45 мрежен интерфејс, аудио интерфејс, PS / 2 глувче, PS / 2 тастатура интерфејс
HDMI интерфејсот (скриени) 1 × HDMI интерфејсот
Плоча тип
ATX плоча тип на авионот
Севкупните димензии на 30.5 cm
Моќ грло : 4-pin-от, 24-pin моќ конектор
Плоча чип
Интегрирана звучна картичка чип / мрежна картичка
Главната чипсет Интел Z77
Чипсет Опис Intel Z77 чипсет
Аудио чип интегрирани Realtek ALC887 8-канален аудио чип
Мрежна картичка чип Atheros AR8151 Gigabit Ethernet
Процесор спецификации
ПРОЦЕСОРОТ Тип Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron
ПРОЦЕСОРОТ штекер LGA 1155
ПРОЦЕСОРОТ Опис Поддржува Intel процесор 22nm
Меморија спецификации
Меморија Тип 4 × DDR3 DIMMs
Максимална меморија капацитет од 32 GB
Меморија Опис Dual channel DDR3 2400 (overclocked) / 1600/1333 / 1066 MHz меморија поддршка
Складирање проширување
PCI-E стандард PCI-E 3.
(5) производи лесно да се оштети за време на транспортот, па ве молиме да се отвори и проверете ја кутијата и производот кога ќе го добиете на стоки, ако полето е уништен да поинаква форма, ве молиме направете фотографија и доказ за оштетените кутија, и потоа да го замоли на поштарот да се потврди ситуација. ако не е наша одговорност,ние не се Прифати се Враќа . Ако испораката е одложен или предмети се оштетени во транзит, ве молиме ни e-mail. Понекогаш, исто така, ќе штета моите производи.
(4) Ако производите не работи кога сте го добиле тоа , може да биде многу причина.
(3) ве Молиме оставете порака за да не информираат колку за вредноста да се изјасни,ако купувачот без барање, Со цел да се обезбеди купувачот добиваат цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност.5 cm
(1)Ние и ветуваме дека сите производи се тестирани пред превозот!
(2) Нашите превозот метод е бесплатен превозот од Кина пост воздух mail, дојде време е за 15-60days,некои далеку земјата треба повеќе од 60days , Продавачот не е одговорен за време на испорака, Тоа е предвидено од страна на превозникот, со исклучок на Празници, и може да се разликуваат со пакет и дестинација. На овој начин, кога ќе ми даде вашата докази, може да побара за превозот на компанијата за да се компензира со нас. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност. Ова е многу важно и ќе се заштитат нашите добивка.
(6) производи за било какви проблеми треба да се вратат или гаранција ,враќање превозот на трошоците платени од страна на купувачот, ви благодариме!. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.0 интерфејс (4 изградена-во +4 backplane); 3 × USB3.(ве молиме да ни кажете во кое време преку е-пошта со твоите тестирани слики или порака онлајн,дури и видео )Пред да ја инсталирате, морате да бидете сигурни дека другите делови од вашиот компјутер 100% работа, во спротивно тоа ќе предизвика мојот производ не работат.0 32 GB Z77 десктоп плоча бесплатен превозот
Т неговата матична плоча се користи, околу 90% нов, 100% тестирани пред пратката, тоа не е оригинална кутија
GA-Z77 P-Д3 детални параметри
Главната чипсет : Intel Z77
Аудио чип : Интегрирана Realtek ALC887 8-канал
Максимална меморија капацитет : 32 GB
Слот за мемориска : нема податоци
Плоча тип : ATX тип
Димензии : 30.

Декларираните карактеристики

Пристаништа:
PCI-E 3.0,USB 3.0,USB 2.0,Ethernet,PCI-Express X16,PS2,HDMI
Чипсет Производител:
Intel
Чипсет:
Intel Z77
Објектот Состојба:
Користи
Хард Диск Интерфејс:
SATA II SATA III
Максимална Ram Капацитет:
32 GB
Примена:
Десктоп
Меморија Банка:
4 DDR3 DIMM
Пакет:
No
Тип Socket:
LGA 1155
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Бренд Име:
Gigabyte
Меморија канал:
Двојно
Број На Модел На:
GA-Z77P-Д3

Поврзани производи