Зима Девојки Облечи Цвет Деца Детска Облека Девојка Бренд за Облека Принцеза Одмор Партија Свадба Деца Есен
Ново - 44 %

Зима Девојки Облечи Цвет Деца Детска Облека Девојка Бренд за Облека Принцеза Одмор Партија Свадба Деца Есен

Залиха
DEN 1015.20
DEN 568.00
Износот:


Зима Девојки Облечи Цвет 2016 Деца Детска Облека Девојка Бренд за Облека Принцеза Одмор Партија Свадба Деца Есен
Бренд : Sanlutoz
Предмет Бр. : CDW1629 W
Боја : како на сликата
Ткаенини :
Поставата - 100% Памук ;
Печатење на ткаенина - 100% Полиестер
Сезона : Зима, Есен, Пролет
Големина : 3 T, 4 T, 5 T, 6 T, 7, 8, 9, 10
Функција :
Бренд дизајни за девојки ; Погоден за секојдневниот живот или посебен повод
За нега на настава : Машина за миење ; Кул Iron ; Благи процес ако сува чиста
Не кајгана ; не ја собори сува
Производ Големина
3-4
5-6
7-8
9-10
Должина ( cm )
60
64
68
72
Должина ( инчи )
23.6
25.2
26.8
28.3
Биста ( cm )
58
62
66
70
Биста ( инчи )
22.8
24.4
26
27.6
Ракав ( cm )
37
41
44
47
Ракав ( инчи )
14.6
16.1
17.3
18.5
Предлагам Висина / Раст
100-110cm
110-120cm
120-130cm
130-140cm
* Големина мерења може да биде 1-3 cm разлика.
* Различни машина екрани може да се случи боја разлика.
* Имајте на ум : моделот е намалување случајно, па секој фустан е моделот може да биде различен.
Sanlutoz е посветена да се донесе поудобно и побезбедно облека за нашите бебиња и деца. Сите свежи дизајни додадете повеќе happniess во детството. Ние се доверени од страна на мајки од целиот свет.
Различни сезони, Sanlutoz користи соодветни ткаенини, бои и изработка за да се создаде различни стилови. Ние растат со бебиња и деца со мека ткаенина, убаво сечење и уникатен дизајн. Ние ќе ги ажурира нови информации за Sanlutoz! Среќните клиенти дури и ќе добиваат подароци од нас!
Дојде и споделување вашите приказни за Sanlutoz со нас! Префрлување на фотографии и коментари се добредојдени!
Ве молиме следете нас!
Сите clothinig од Sanlutoz се безбедни за бебиња и деца. Ние ќе бидеме благодарни ако ги растат со Sanlutoz.

Декларираните карактеристики

Дете НИ Големина:
3T, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Стил:
Повик
Силуета:
Бал
Материјал:
Полиестер,Памук
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Декорација:
Шема
Број На Модел На:
CDW1629W
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
Sanlutoz
Јака:
О Деколте
Девојки Фустан Сезона:
Пролет, Есен, Зима
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Стил:
2016 Година Девојки Облека За Есен Зима
Девојки Фустан Големина:
3T, 4T, 5T, 6T, 7, 8, 9, 10
Децата Облека Должина На Ракав:
Долг Ракав Детска Облека
Повод:
Посебен Повод, Божиќ, и др
Големина Возраст:
Малку девојки фустани; Деца фустан за девојки; Деца облека за принцезата

Поврзани производи