KONGDY Dropship 200 Парчиња Подобро Дишат Право Носната Ленти 55*16mm Против ' Рчење Јасно Премин за Ринитис Назална Конгестија
Ново - 50 %

KONGDY Dropship 200 Парчиња Подобро Дишат Право Носната Ленти 55*16mm Против ' Рчење Јасно Премин за Ринитис Назална Конгестија

Залиха
DEN 1344.00
DEN 672.00
Износот:


Голема Промоција 200 Парчиња Подобро Дишат Право Носната Ленти 55*16mm Против ' Рчење Јасно Премин за Ринитис Назална Конгестија
Носната Ленти -Дишат Подобро. Спијат Подобро. Се Чувствувате Подобро.
Производ Детали :
Структура :
1.Две флексибилни "пролет-како" парчиња нежно подигнете нагоре во пренатрупани носната пасуси така да може да дише низ носот, се затвори устата и да престане ' рчењето, дозволувајќи им на вас и вашиот партнер да се добие добар ноќен одмор.
2.Специјални лепило има лента удобно место.
3.Ја подобрува струење од 31%
Индикации :
Големината е важна -да се Добие вистинската големина за максимален ефект
Медиум : 55мм x 16mm (одговара на 75 % од возрасните noses)
Материјал : PE, Не-плетени крпа и филм
Предупредува :
1) за да се добие максимален број резултати, ве молиме место лента правилно.
2) за еднократна употреба само. Не користете повеќе од 12 часа.
3) не е за деца под 5 години.
4) не користите преку рани, sunburned или иритирана кожа.
5) ако осип на кожата или иритација се случува, прекинете со употреба
Употреба :
Измијте го вашиот нос чистење прво потоа се користат во согласност со слик како следново :
Полица години : 3 години
Чување : да се чува на ладно / суво место.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Спиење & ' Рчењето
Материјал:
Не-плетени
Бренд Име:
KONGDY
Број На Модел На:
Анти ' Рчи Носот Клип
Притисок Опсег:
4-20 cmH2O
работа на владата:
CPAP
Тип:
Анти ' Рчи Носот Клип
Објектот:
Анти ' Рчи Носот Клип
Големина:
55*16 mm
Пакување:
30 парчиња/кутија
Функции:
олеснување назална конгестија,настинка,ринитис и анти ' рчењето
Карактеристики:
Дишете Подобро/Спијат Подобро/Да Се Чувствуваат Подобро
квалитет:
Вистинска фабрика со висок квалитет
Сертификат:
CE BV TUV
Компанија:
Henan Kangdi Медицинскиот Уред За Копродукции,Ltd
Рок На Траење:
3 Години
is_customized:
Yes

Поврзани производи