Godox Студио Фото Флеш Softbox Светлина Комплет 60 x 60cm / 24 * 24 + S Тип Заградата Bowens Планината Speedlite Мека Кутија 60x60 cm Сет
Ново - 6 %

Godox Студио Фото Флеш Softbox Светлина Комплет 60 x 60cm / 24 * 24 + S Тип Заградата Bowens Планината Speedlite Мека Кутија

Залиха
DEN 1958.88
DEN 1841.00
Износот:


Godox Студио Фото Флеш Softbox Светлина Комплет 60 x 60cm / 24" * 24" + S Тип Заградата Bowens Планината Speedlite Мека Кутија 60x60 cm Сет
Карактеристики :
Ова е подвижен и сестран softbox со S-тип заградата наменета за speedlites.
Со ширењето на led осветлување, softbox создава совршен па дури и осветлување која ви овозможува да снимите слика-совршен снимки.
Со fastener лента дизајн, лесно да го инсталирате softbox.
Расклопна S-тип Bowens Заградата :
-S-тип заградата се комбинира со други четири (L-тип Bowens, Т-тип Bowens, L-тип брзина прстен, Т-тип брзина прстен).
-Не пред собранието и пост-демонтажа.
-Уникатен speedlite монтажа начин : поставена хоризонтално или вертикално, со завиткување speedlite тело.
-Сигурен монтажа : нема притисок врз hotshoe, не метал гребнатини на speedlite.
-Планината големина е прилагодлив за да ги собере сите брендови на speedlites, па дури и Godox АД-360.
-Чадор текст дупка е достапна и адаптација светлина насока со дршката е поддржан.
-Bowens планината додава повеќето студио флеш додатоци, пример speedlite, softbox, рефлектор, убавина, сад, итн.
Овој сет со носи торба, помала големина помалку окупираниот простор, практично користење.
Спецификации :
Мека кутија големина : 60 * 60см / 24 * 24inch
Боја : Црно-Бело
-S-тип Bowens Заградата
Материјал : Издржлива пластика
Структура : Компресирана и рамна структура зазема малку простор.
Инсталација : Не пред собранието и пост-демонтажа.
S-тип Заградата големина : Прибл. 15 * 5.5 * 22cm / 5.9 * 2.2 * 8.7 во
S-тип Заградата Тежина : Околу. 435g / 15.3 оз
Пакет големина : 34 * 24 * 8cm / 13.4 * 9.4 * 3.1 во
Пакет тежина : 1100g / 2.4 LB
Пакет Листата :
1 * Godox S-Тип Заградата
1 * Softbox
2 * Торба За Носење
1 * Упатство (На Англиски Јазик & Кинески)
Answer : ___________________________ Note :
Оваа ставка вклучува само мека кутија и заградата.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
60x60cm Bowens Заградата
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
боја:
црно-бело
Материјал:
Издржлива пластика
Мека кутија големина:
60 * 60см / 24 * 24inch
превозот:
Безбеден и Брз
перформанси:
силна и стабилна

Поврзани производи