Леќа Јака Поддршка Tripod Планината Прстен со Брзо Ослободување Плоча за Nikon AF-S 200-500mm F5.6E ЕД VR ARCA-ШВАЈЦАРСКИ КИРК Одговара Ballhead

Леќа Јака Поддршка Tripod Планината Прстен со Брзо Ослободување Плоча за Nikon AF-S 200-500mm F5.6E ЕД VR ARCA-ШВАЈЦАРСКИ КИРК

Залиха
DEN 2159.52
Износот:

Леќа Tripod Планината Прстен Е-N250 за Nikon AF-S 200-500mm F5.6 E ЕД VR
Дното е Брзо Ослободување Плоча
Компатибилен со РПС / ARCA-ШВАЈЦАРСКИ / КИРК Стандард Топката Главата Карактеристики : 1. Направени од Авијација Алуминиум, ЦПУ прецизно изработени, површината anodic оксидација, со нерѓосувачки челик завртка, лесен дизајн на шупливи, тежината е за 250g;
2. Осврнувајќи се и на пат е изменета од Nikon оригиналната стандард дизајн, структура е подобрена, детали се подобри, и додаде карактеристики на прст позиција и брзо ослободување плоча, повеќе практични;
3. Tripod планината прстен е внатрешен дијаметар е за 79mm, користејќи вградени собираат за да се зголеми површината за контакт; со четири марки, погодно за објективот на ротација и усогласување; брзо пролет заклучување, погодно за брзо склопување и расклопување; сплит-тип дизајн, отстранлив брзо ослободување плоча структура, се задржани 1/4" и 3/8" завртка дупки;
4. Погоден за Nikon AF-S 200-500mm F5.6 E ЕД VR леќа;
5. Дното е брзо ослободување плоча на Arca 39mm стандард одговара, компатибилен со РПС / ARCA-ШВАЈЦАРСКИ / КИРК / WIMBERLEY / MARKINS / SUNWAYFOTO / KANGRINPOCHE / BENRO / SIRUI / MARSACE / ISHOOT топката главата на Arca 39mm одговара, погоден за Е-JZ30 / Е-JZ50 / Е - JZ64 / Е-QJ58 / Е-QJ64 / Е-JZ60 BK / Е-JZ70 MFT / Е-JZ80 BK, итн. Пакетот вклучува : 1 x i Shoot Tripod Планината Прстен Е-N250
(Забелешка : други предмети во слики што не се наведени тука се за илустрираат само, не се вклучени)

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Ishoot
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Е-N250

Поврзани производи