Бесплатен превозот за 0,5 kw Воздух за ладење вретено ER11 чак CNC 500W Вретено Моторни + 52mm стеги + Напојување брзина гувернерот За DIY CNC

Бесплатен превозот за 0,5 kw Воздух за ладење вретено ER11 чак CNC 500W Вретено Моторни + 52mm стеги + Напојување брзина гувернерот

Залиха
DEN 4319.52
Износот:


1 x 500 W Вретено Мотор
1 x 110 V/220 V напојување
1 x Планината заградата
4 x Завртки
Бесплатни 1 PCS ER11-3.175 MM
Карактеристики : Оперативен напон : 100 VDC Моќност : 500 W Брзина : До неактивен 3.000-12,000 менува бројот на вртежи / мин вртежен момент : 5500 G/CM Изолација отпор : > 2 megohms Dielectric сила : 400 V Дијаметар : 52mm Чак дел должина : 45 MM Чак дел дијаметар : 16mm Моторни Должина : 200 MM Висока прецизност вретено runout 0.01-0.03
1. Текст : AC110 V/AC220 V±10% 50/60 Hz 2. Актуелни : 4А -
3. Димензија : L190mm×W105mm×H60mm
100% Сосема Нов
Модел : ER11(13pcs,1mm-7mm)
Run-надвор толеранција 0.01 mm (0.0006")
Прва класа 1065 јаглероден челик
Појачани & прецизност земјата
Пакетот вклучува
ако ви треба купи ER11 сетови ,ве молиме проверете ја оваа врска !!!
http : //www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-Full-sets-ER11-1-7mm-13pcs-collet-beating-0-1mm-precision-spring-collet-for/115233_783592617.html
Ако сакате да видите оваа вретено работи Слик и Видео
Ве молиме кажете ни
Јас ќе испратени до вас.
1. Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2. Ве молиме бидете сигурни дека за да се потврди цел кога ќе добиете предмети во добра состојба, затоа што кога ќе се постави цел, парите е пренесување во Зачувам, не нашата сметка. 3. Нашата цена не вклучува никаква царина или данок на пратката. 1. Ние брод во светот, и ние брод од страна на Кина Пост, Хонгконг Пост, DHL, UPS-от, EMS, Fdexe, ТНТ. 2. Дополнителни давачки или царинска такса се купувачи одговорност. 3. Предмети ќе биде предаден во рок од 1-7 работен ден по плаќање завршен received (примени) 4. Времето за испорака зависи од дестинацијата и Начинот на Достава и други фактори, тоа може да трае до повеќе денови. Ако не може да се добиваат по заштита на време. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. 5. Превозот може да се под влијание на празници, настани и други несигурности. Но, ние и ветуваме ќе добиете на стоки. 1. Вратите ќе бидат понудени ако акциите не се достапни во 2. Имаме 1 година гаранција за сите производи, доколку постои било каков проблем со производот, cotnact со нас во секое време. Ние ќе ви помогнат да се реши тоа. 3. Купувачот треба да се плати се врати превозот, ве Молиме да се чувствуваат слободни да contactus прво, пред вас би сакал да се врати. Ние ќе се обезбеди целосна адреса. 4. Ако сакате враќање на пари, бидејќи на објектот дефект или некои други проблеми со квалитетот. Ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена откако ќе го добие. 5. Помалку од 0,5% на кеси понекогаш може да се изгуби, но ве молам, не грижете се за тоа. Ако сè уште не успеваат да ја добиете вашата цел предмети во рамките на проценка, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ние ќе бидат одговорни за resending ќе нови предмети. 1. Ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашите услуги и производи. Ве молиме да ни остават Пет-Ѕвезда possiblefeedback. тогаш Следна цел ќе Добие екстра 3% попуст !! Како да се добие екстра 3% попуст 2. Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори на сите прашања во работен ден. 3. Ако нешто е незадоволителен, ве молиме да бидат слободни да контакт tosolve проблемот. Тоа е наше задоволство да се поправи тоа.

Декларираните карактеристики

Диск:
Моторни
Оперативен Брзина:
3000-12000rpm
Број На Модел На:
500W Вретено мотор
Примена:
Мелење
Максимален Вртежен Момент:
0.55 Н м
is_customized:
Yes
Напон:
100V DC
Вретено дијаметар:
52mm
Collet :
ER11

Поврзани производи