DWCX Универзална Алуминиум Легура Автомобил Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор XL за Ауди Kia Hyundai
Ново - 8 %

DWCX Универзална Алуминиум Легура Автомобил Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор XL за Ауди

Залиха
DEN 335.52
DEN 309.00
Износот:


Нов Автомобил, Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор XL Точка име : Нов Автомобил, Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки Авто-Удар-оф Вентил Симулатор XL Состојба : 100% нови Боја : Сребрена / Црна / Злато Објект се вклучени :
1 x Турбо Звук Симулатор Свирче
1 x Мали Spanner
1 x Завртка
Компатибилен :
Универзална fitment за сите повеќе од 2.4 L возила модели
Забелешка : за јачина на звук е поврзана со издувните удар и лични чувства, па ние не ги прифати приговорите за премногу висок или премногу низок глас.
Функција :
1)Направен од висок квалитет на алуминиум, мала тежина и издржливи.
2)1" Влезот за најдобар ефект
3)Турбо Звук Големина : XL (33mm дијаметар)
4)Должина : 12cm
5)Опашка Цевка со дијаметар : 56-85mm
6)Зафатнина : 2400+cc
7)По инсталиран на оваа производ, под притисок дува надвор од вашиот издувните ќе го направи вашето возило звучи како турбо возило со турбо систем или експлодирам вентил.
8) Забелешки : Периодично (по 500-1000km) провери и повторно да се стегне гром и рок орев.
Инсталација :
1) се Олабави завртка на Турбо Звук Свирче
2) Место на Турбо Звук Свирче тело во внатрешноста на издувни гасови пригушувач со поголем отвор со кои се соочува во внатрешноста на пригушувач
3) Завртки со навртки на Турбо Звук Свирче да се стегне на објектот, па тоа не падне додека возите
4) Професионална инсталација секогаш е препорачливо

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
DWCX
Материјал Тип:
Висок квалитет на Алуминиум
Монтажа Позиција:
Задните
Тип:
Micropole Пригушувач
Земја/Регион на Автомобил Производство:
Кина
Компатибилен:
Универзална fitment за сите 2.0-2.4 L возила модели
Должина:
12cm
опашката цевка:
56-85mm
Зафатнина:
2400+cc
автомобил модел 1:
Одговара за Toyota RAV4 / Camry / Сиена / Highlander / е корола
автомобил модел 2:
Одговара за Nissan Almera / Juke / Навара / Граница / Qashqai 2004-2014
автомобил модел 3:
Одговара за ФОЛКСВАГЕН Голф / Зајакот / Jetta / Бора / Tiguan / Passat/ Touran

Поврзани производи