SANNCE 180 степен Fisheye IP Камера HD 1080P Безжична Домашна Безбедност Camara IR Ноќ Визија Wifi Mini Мрежа Camara Бебе Монитор
Ново - 50 %

SANNCE 180 степен Fisheye IP Камера HD 1080P Безжична Домашна Безбедност Camara IR Ноќ Визија Wifi Mini Мрежа Camara Бебе Монитор

Залиха
DEN 2879.04
DEN 1440.00
Износот:


2 MP HD видео записи се олесни вашиот стрес во текот матно лица
Оваа high-definition камера го прави сигурни дека не blurriness може да ви будала, мазна и јасни слики го откриваат секој мал детаљ.
180 степен рибино око HD камера
Камерата зема 2,5 mm 180 степен рибино око леќата да се грижи за слепи точки и да се постигне реално време следење без мртви краеви.
Напредни H. 264 и двојно поток функција
H. 264 компресија и двојно поток подобрување на HDD употреба многу од кондензирање на видео датотеки, дури и во помали димензии, но и зачувување на вистинската резолуција заробени за мулти-канал пристап.
Неверојатна инфраред ноќ визија
Камерата има 2 парчиња IR Led диоди да се даде мониторинг во текот на ноќта до 5м и тоа се префрла на себе кога светлината ја заматува сонцето заоѓа да се обезбеди 24/7 континуиран надзор.
Јасно двонасочна аудио нивоа нагоре за безбедност
Способност за слушање и зборување, како вие сте на повик, за да го надзор, исто така, е ефикасен за претпазливост за да се направи ако се забележи потенцијална закана.
Поддршка облак чување и складирање
Имате 1 МЕСЕЦ бесплатно судењето на посветен cloud простор за побезбедно и полесно пристап до снимките од било каде, додека макс 128 GB складирање дава уверување на се случува на мрежата паузи.
Едно-копче за конфигурација за вистински plug-and-play
Камерата поддржува Wi-Fi конекција која ги зачувува hassles за каблирање, и на лесен и поедноставување на конфигурација го прави реално plug-and-play уред.
Проверете Во најблиски од било Каде
P2 P го прави за полесно далечински пристап на паметен телефон, таблета и PC. Можете да го проверите во вашиот дом и да се најблиски дали вие седите во канцеларија зафатен работат или впива до сонцето на плажа 1000 милји далеку.
Мобилен турка да се спречи потенцијална штета
Додека камерата прави ништо сомнително тоа се испраќа надвор истовремено стан турка така што соодветни мерки на претпазливост може да се преземат.

Декларираните карактеристики

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Бренд Име:
SANNCE
Тип:
ip камера
Стил:
Мини Камера
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Леќа (mm):
2.5 mm
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 98,Windows XP,Windows Vista,Windows 7,Windows 10,за Windows 8
Број На Модел На:
I41HD
Технологија:
Инфраред
Сензор Бренд:
SONY
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Напојување(V):
DC 5V
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
IR Растојание(м):
10m
Видео Формат На Компресија:
H. 264
боја:
Бела
Инсталација:
Таванот
Напојување:
Нормално
тф-картичка:
Никој
Аудио Излез:
2-начин на аудио
Резолуција На Видео:
2MP(1920x1080)
сензор на слика:
1/2.7 Прогресивно Скенирање CMOS
Видео Компресија:
H. 264+/H. 264
Леќа:
2.5 mm
Агол на Гледање:
180 Степен
Број на Инфра-Црвена Led диоди:
2
Ноќно гледање на далечина:
До 16ft/5m
ir-намалување на филтер:
Yes
Складирање:
Микро SD Картичка(до 128GB)
ВНАТРЕШНА/НАДВОРЕШНА:
Внатрешна

Поврзани производи