4g wifi рутер 150mbps HUAWEI E5372s-32 4G 3g LTE Џеб mifi 4g wifi рутер Мобилни Жариште 4g wireless dongle pk e5573 e5372
Ново - 24 %

4g wifi рутер 150mbps HUAWEI E5372s-32 4G 3g LTE Џеб mifi 4g wifi рутер Мобилни Жариште 4g wireless dongle pk e5573 e5372

Залиха
DEN 3641.76
DEN 2768.00
Износот:


answer : ___________________________ note : whats App : +8615388793663
професионалци
КАРАКТЕРИСТИКИ
Поддршка на LTE Мачка 4 ФЛОПИ 150 Mbps downlinks
Глобалната првиот Wi-Fi 2x2 чипсет MW производ, Wi-Fi брзина до 80 Mbps
До 10 Wi-Fi корисници во исто време
Поддршка 5s брзо подигање
СПЕЦИФИКАЦИИ
Мрежата
(4 G) LTE ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 MHz
(3 G) DC-HSPA/HSPA/HSUPA/HSDPA/UMTS 850/900/1900/2100 MHz
(2 G) EDGE/GPRS/GSM 850/900/1900/2100 MHz
4 G LTE DL до 150 Mbps
4 G LTE УЛ до 50 Mbps
10 корисници врска поддршка
Вграден-антена за
1780m Ah батерија
Micro SD картичка до 32 GB
Димензии : 106.4 x 66 х 13mm
Оперативен СИСТЕМ : Windows XP, Win7, Vista, Mac OS
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Во склопот мали и преносливо
Мерење само x 62.2 mm x 14.4 мм, неговиот компактен и лесен дизајн се вклопува удобно во вашата дланка, кои ви даваат Wi-Fi пристап на дофат на вашите прсти. Ултра-висока брзина искуство
Уживајте во неверојатно брз безжичен искуство со преземање врв стапки до 150 Mbps. На E5372 поддржува LTE Cat4, како и 5 и 2.4 GHz канали, кои ви даваат повеќе брзина и поголема флексибилност. Подготвени да ги користат, каде и да сте
Со надворешни двојна антена поддршка, E5372 може да прими сигнали, дури и кога покриеност е spotty. Тоа е исто така погодно да се користи како мобилен извор на енергија за други уреди, па можете да уживате безжичен Интернет на отворено, без разлика каде се наоѓате. Едноставен и паметни
Лесно да управуваат со вашиот мобилен Wi-Fi искуство од вашиот паметен телефон или таблет со едноставен, допрете. Користење на Huawei Мобилна Контрола 2.0 апликацијата, ќе бидете во можност да го контролираат волумен на сообраќај, уредот статус, и јачина на сигналот со леснотија.
Huawei E5732s-32 Мобилни Wi-Fi е high-speed packet access мобилен
"жешко" место. Тоа е мулти-режим на безжичниот терминал за SOHO (Мала Канцеларија
и Home Office) и бизнис
Овој предмет има неколку различни ЛОГОТО, но сите се една иста точка, само логото е различен,
ние ќе ја испрати на логото по случаен избор.
стоката пакет
• Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 работни дена по вашата исплата е расчисти.
• Имајте на ум : Кина Пост Воздух Mail/Парцела само му припаѓа на светот пост систем, кој е многу побавен
од Посебна Испорака. Предмети ќе пристигне во 7-25 бизнис денови на светот обично. И
пристигнување време, исто така, зависи од некои фактори и различни области. Општи пристигнување време е табела
прикажан подолу за вашата оценка :
• Ако објектот е дефект и кога ќе ја добијат или не сте задоволни со тоа, ве молиме вратете го во рок од
14 дена за замена или пари назад. Но предмети мора да се врати во фабричка состојба.

Декларираните карактеристики

Wifi Frequence:
2.4 G
Тип На Мрежа:
4G/3G
Поддржува VPN:
No
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbs
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Број На Модел На:
E5372s-32
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WDS:
No
Поддржува WPS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Вграден во Ѕид:
No
Безжичната Безбедност:
WPA/WPA2
Антена Врв Добивка:
2dBi
Huawei Модел:
E5372S
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b,Wi-Fi 802.11 n
ФЛОПИ:
800/900/1800/2100/2600MHz
DC-HSPA/HSPA/HSUPA/HSDPA/UMTS:
850/900/1900/2100mhz
Тип:
4g

Поврзани производи