Одисеја од Лојд Барнс 1-2-Магија трикови

Одисеја од Лојд Барнс 1-2-Магија трикови

Залиха
DEN 95.52
Износот:


2014 Одисеја од Лојд Барнс 1-2
ДЕМО: http : //v.youku.com/v_show/id_XODQx Mjgz MDY0.html
"Некои од директниот и визуелна работа сум го видел некогаш. Ќе биде будала да го пропуштајте ова!"
-Алан Rorrison. Консултант за Динамото, Создател 'Чадот" од Теоријата 11.
"Светиот CR#СТР! Тоа е некоја супер визуелен материјал.. Нереален!"
-Titanas. Креаторот на Титаните' Прст од страна на Paul Harris Подароци.
Одисеја е 20 ефект двоен диск проект директно од fabulously креативниот ум на Лојд Барнс.
По над 8 години во изработка, Лојд Барнс (консултант за Канал 4 е шест дел телевизија магија серија "Троја") е конечно ослободување на некои од неговите повеќето блиску чувано и баран од тајните на овој деби, убаво шут и пакуваат, двоен диск DVD кутија сет.
Од гледа Одисеја, ќе научат 20 на lloyd ' s уникатно визуелно, директна и практична ефекти. Сето ова се учи во експерт детали, вклучувајќи професионални совети, трикови и нијанси научени од години на перформанси и префинетост.
Диск 1 : МИЛОСТ : да се Топи прстен исклучување на гумени бендот во Три Фази. SLOMO СЕНДВИЧ : Визуелно видите картичка полека се појавуваат помеѓу две сендвич картички. ТАЈНИ : lloyd ' s преземе во врска со класичен картичка за да паричникот парцела. СЛАТКА КОЛУМБИЈА : Визуелни промени чаша полна со шеќер во кафето гранули. ТРИ ВО КРЕВЕТ : НА избраната картичка се појавува во сендвич меѓу две карти во внатрешноста на кутијата. ЧИСТА : промена НА боја која изгледа како вистинска магија. MOONSHINE : апстрактен и следните проблемот да исчезне. РЕЗЕРВНИ ПРОМЕНА : Топи позајмен монета преку дното на кафе кригла. ЗНАК ИСЧЕЗНЕ : исклучително природни проблемот да исчезне. ДУПКА : Линк и го отспои две позајмена гума бендови заедно.
Диск 2 : ТРОШКА : хипер визуелна монета преку стакло. SANDSWITCH : Една од најважните природен изглед прекинувачи на сендвич картичка ќе некогаш се види. СКАРЛЕТ КОМУНАЛНИ : моќна алатка се движат. FACE OFF : Ace на Лопати визуелно се промени помеѓу две сендвич картички. САМО 2 WO : Бакар Сребро на стероиди. ХАРВИ ПРОМЕНА : Две карти визуелно промена во исто време. LOOPER : Транспонира избран картичка од сендвич меѓу две картички. БАНКРОТИРА : се Топи слама преку позајмен банкноти во две визуелна фази. БАРЕЛ ПРОМЕНА : оригиналот бавното движење боја промени. JACKASS : Четири Приклучоци визуелна исчезне едно време од палубата.

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups
Магија Трикови:
Close-up Магија
Фаза Магија:
магијата упатство
монета магија:
магијата прстен
идеализам:
Levitation магија
магијата на книгата:
покер магија
Сметате магија:
Магијата предавање
јаже магија:
dove магија
магијата производи:
волшебник магија
магијата играчки:
магијата реквизити

Поврзани производи