До 2015 EVP од Алан Rorrison -Магија трикови

До 2015 EVP од Алан Rorrison -Магија трикови

Залиха
DEN 95.04
Износот:


DEMO : http : //v.youku.com/v_show/id_XOTI3 Mj Y2 ODA4.html
"EVP е гениј идеја и може да биде применет во повеќе од еден начин.. Морав да се има на мојот шоу!"
- Троја
"Ова е само нешто што јас некогаш (и со некои срам) кажаното зборовите "играта промени' за. Тоа е séance во нечиј џеб."
- Ентони Jaquin
"EVP е најсилниот чудо некогаш ќе може да се изврши со позајмен видиме. Нема да верувате како гениј тоа е.. загарантирана."
- Патрик Kun
НАПОМЕНА : За некои луѓе, што сте за да се изврши е надвор од нивното разбирање на реалноста. Употреба на вашиот сопствен ризик.
Џејмс Randi има постојана понуда ,000,000 за доказ на животот и по смртта. Тврди дека се евтини. Доказ е сè. EVP ти дава сила да се стави на очигледен ДОКАЗ за живот после смртта на вашиот гледачот е телефон. На memento тие може да ги задржи засекогаш и никогаш не заборавајте.
EVP (Electronic Voice Феномен) се електронски снимки толкува како гласови од мртвите или други паранормални извори. Алан Rorrison најновото ремек-дело, EVP, ви овозможува да се навидум жетвата гласови од другата страна и да ги одговорите прашањата на вашиот гледач НА НИВНИОТ ТЕЛЕФОН. Вашиот школка-шокиран гледачот ќе ја напушти средбата со веројатност докази на духот гласот на нивниот телефон, како што тоа го повторувате одново и одново, во крајна неверување.
EVP е неверојатно лесен за употреба уред во магија некогаш им овозможи на гледачот да се задржи на докази на навидум паранормални настан на свој телефон. Користете го вашиот новооткриен моќ мудро. Професионално инженерните технологија Лесен за употреба, да научат & изврши Може да се користи со било која гледачот е паметен телефон Може да се врши без ракави Инстант ресетирање, се повторува одново и одново Почетници до врвот добрите може да се користи EVP Индивидуализира дух глас одговори Индивидуализира за БИЛО кој јазик Без апликации, без stooges Целосна видео инструкции се вклучени со настапи Лесно да се носат, секогаш подготвени да си одат
(ЗАБЕЛЕШКА : паметен Телефон бара да работат EVP)
Алан би сакал да се прошири масивни ви благодариме на Џејмс Браун, без негова инспирација ништо од ова не ќе беше можно.
Оригиналните кредитни да Cesaral Магија за да биде прв создателот во 2012 година, кои се користат гледач мобилен телефон за да снимате EVP

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups
Магија Трикови:
Close-up Магија
Фаза Магија:
магијата упатство
монета магија:
магијата прстен
идеализам:
Levitation магија
магијата на книгата:
покер магија
Сметате магија:
Магијата предавање
јаже магија:
dove магија
магијата производи:
волшебник магија
магијата играчки:
магијата реквизити

Поврзани производи