До 2015 Форумот од страна на Себастијан Calbry -Магија трикови

До 2015 Форумот од страна на Себастијан Calbry -Магија трикови

Залиха
DEN 95.04
Износот:


ДЕМО : http : //player.youku.com/player.php/sid/XOTA5 Njcx NTg0/v. swf
ОФСЕТ ПЕЧАТЕЊЕ НАРАЧАНА УЛТРА ФЛЕШ! Само гледајќи во слики ќе сфатите влијанието кое овој ефект ќе имаат на вашата публика.
Во помалку од вториот дел, што може да произведе било натписот од задната страна на палубата кутија.
Оваа неверојатна алатка ќе им понуди многу можности за да ги прилагодите и да се создаде свој пресврти за овој ефект.
Примери :
- Запознавање со изгледот на вашите фаза име
- Откривање на идентитетот на картичката избрани од страна на гледачот
- Рутински mentalism (секој збор, датум, број ..)
- Затворање со појавата на клучен збор (збогум, ви благодариме ..)
- Зголемувањето на (подготви случај и да се направи зголемувањето на избрани од мапата)
Вашата Имагинација е вашата единствена ГРАНИЦА!
Направи голем Визуелен ефект на вашата публика
Повеќе Ефекти
100% Индивидуализира

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups
Магија Трикови:
Close-up Магија
Фаза Магија:
магијата упатство
монета магија:
магијата прстен
идеализам:
Levitation магија
магијата на книгата:
покер магија
Сметате магија:
Магијата предавање
јаже магија:
dove магија
магијата производи:
волшебник магија
магијата играчки:
магијата реквизити

Поврзани производи