До 2015 Растојание од SansMinds Креативни Лабораторија-Close-up магија

До 2015 Растојание од SansMinds Креативни Лабораторија-Close-up магија

Залиха
DEN 95.52
Износот:

До 2015 Растојание од Sans Minds Креативни Лабораторија демо : http : //v.youku.com/v_show/id_XMTM1 NDIw MTYy NA==.html Растојание е брз внимание грабител со ништо, но пенкало што седи во вашиот џеб. Не само тоа е визуелно ангажирање, сите сфери излезе со нова вештина тие можат да се споделат со нивните пријатели и зборува за ВАС! Оттогаш визуелен концепт беше предложен од страна на Николас Лоренс во почетокот на 2014 година, тоа беше во текот на една година за целиот Sans Minds Креативни Лабораторија членови на екипажот да се развие ракување и совршен ефект со безброј реалниот свет настапи. На далечина, е конечно тука. Во било кое време да се повлече од пенкало од вашиот џеб. Земете капа исклучување и бришење против вашиот ракав да magnetize тоа. Капа потоа визуелно скокови од врвовите на вашите прсти се врати на пен во еден инч подалеку. Ова е забавна трик кој никогаш не успева да заработи публиката интерес да научат. Ќе им покаже како тоа е направено од страна на крцкањето на совет на пен капа. Кога вашиот гледачи го направи тоа, тие може да го направи тоа од една педа или две далеку. Но, кога ЌЕ го направите тоа, капа лета по целиот пат низ градите да и се приклучи на пен. Заплетот е веројатна и визуелните е нездраво неверојатно. Вашиот гледачот може дури и држете пенкало додека пенкало лета по целиот пат до капа себе. Тоа е неверојатно визуелно. Растојание е брз и интерактивен ефект. Дали ако се чудотворец, продажба личност, настан домаќин, или јавниот говорник, ова ќе ви помогне да се скрши мразот и вклучиме луѓето во еден момент. тоа не превзема никаква џеб простор, откако постави тоа е самовработување и секогаш ќе биде подготвена да amaze во вашиот џеб. Растојание исто така, може да се врши со позајмена sharpie и разни маркери. Доаѓа со сет на сопствени направени пенкало и сè што треба да се изврши Далечина. ТВ права што НЕ се опфатени со купување. Сите ТВ права се задржани и достапен директно од Sans Minds Магија само.

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups

Поврзани производи