104 копчиња PBT Keycaps Translucidus позадинско осветлување Двојно шут White&Сива Ретро Keycap Цреша MX switch за Механички Игри Тастатура
Ново - 35 %

104 копчиња PBT Keycaps Translucidus позадинско осветлување Двојно шут White&Сива Ретро Keycap Цреша MX switch за Механички

Залиха
DEN 2125.44
DEN 1381.00
Износот:


Keycaps САМО, НЕ тастатури !!!
Детали за производот : Нови Пристигнување ОЕМ MX прекинувачи Keycaps Светлото PBT 108 клучни Двојно шут Translucidus Светлото позадинско осветлување Keycap за Механички Тастатура. На овој линк е само keycaps,без тастатура вклучени.Тоа е компатибилен со повеќето механички тастатура,само дел од Цреша оригинални тастатура голема клучот не е соодветен. Тоа е компатибилен со повеќето ОЕМ Цреша MX прекинувачи тастатура.Сепак за оригинални Цреша тастатура,некои капи не се компатибилни,како што се Caps Lock и Просторот Бар. White & СИВА Ретро ESC Keycap Црвено & Сива Случаен дистрибуција Pls се грижи за lengh на голема keycap бар на сликата за да се избегне компатибилност проблем.Ако должината е thesame,тогаш тоа е сигурно може да се користи. Закажете да се купи тоа сега,ќе добие исклучително подарок!

Декларираните карактеристики

боја:
Светло Сива
Оската На Телото:
108 keycaps, 87 keycaps
Стил:
Игри,Стандард,Ергономија
Полна Големина тастатура:
Yes
Бренд Име:
Механички примитивни
Тип:
Жичен
Тастатура Стандард:
108 Клучеви
Примена:
Десктоп
Врвка За Околу Поддршка:
No
Број На Модел На:
108-FG
Пакет:
Yes
Јазик:
Англиски
Интерфејс Тип:
USB
Работата Стил:
Механички
Стил:
Механички Тастатура
Поддржува Човечки Инженеринг:
Yes
Дали да се поддржи plug and play:
Yes
Тастатура Стандард:
Механички Тастатура
Механички Тастатура:
Yes
Имаат мултимедијални копче за функција:
No
Производи Статус:
Акции
Е водоотпорен:
No

Поврзани производи