До 2015 Nanomagics од Римските Garcia Pastur-магија

До 2015 Nanomagics од Римските Garcia Pastur-магија

Залиха
DEN 80.64
Износот:


До 2015 Nanomagics од Римските Garcia Pastur
ДЕМО: http : //v.youku.com/v_show/id_XMTMz Nzg0 Nz M5 Mg==.html
"Трикови на ова DVD се толку моќни што секој од нив се користи за да се донесе магијата шоуто за крај."
Луис Piedrahita
"Една од најпознатите креативни умови знам - сега во еден допир на копче. Тоа е фантастично!"
Dani Daortiz
"Римската Garcia е магија е моќна и навистина е невозможно. Некои од најдобрите визуелни парчиња сум го видел некогаш."
-Јасно Guimaraes
На ДВД-то содржи 11 ефекти во шпански јазик со англиски превод :
- На Spitted картичка
Во овој ефект, волшебник паузи малку на избраната картичка и spits кон jokers кои биле проверени и се чуваат од страна на еден гледач, се појавува помеѓу две jokers магично е дел од избраната картичка. Конечно, волшебник повторно spits малку и reconstructs картичката во многу визуелен начин.
- На enigma на пилешко и јајца
Потпишан картичка на лице од страна на гледачот се случува да биде ист како и картичка која на волшебник претходно зачувани во неговиот џеб со потпишување на уште еден гледач во грбот.
- На Samuelson принцип
Нова верзија на паричка во шише во која паричка оди во и надвор од шише во многу јасна и визуелен начин. На крајот на играта, волшебник објаснува дека шише врти на себе и поради таа причина валута може да доаѓаат и си одат. За да го докаже ова тврдење, волшебник покажува дека етикетата на шишето е конечно во внатрешноста на шишето, кој се доставува до гледачите за испитување.
- Алхемичарот сон
Диви монета исклучително чисти. Четири бакарни монети се претворат во златни монети, за конечно да се конвертира назад во четири едноставни бакарни монети..
- Тестот на живите и мртвите
Еден мртов, четири живо. Никој не знае кој е мртов. Овој тест ги открива кој е живот и кој е мртов и бројот на години кои имаат поминато од неговата смрт..
- Палубата во балон
Нова верзија на Херметички од Џеј Sankey дека ќе ви очаровам со својата едноставност и видливоста.
- Индекс
Замислете џокер потпишан со сите броеви и одговара подготвени на задната страна со пенкало. Во оваа неверојатна сила, волшебник се движи бројот и одговараат на избраната картичка и дава гледач на џокер да се провери дека ова е вистински и реално цртање.
- Сонцето & Месечината
Верзија на сребро-бакар монети патување, промена на местата во рацете на волшебник и на гледачот и да е променета во џуџе валута и џамбо паричка.
- На ѕидот од стакло
Четири потпишани писма помине преку проѕирна шамија и се собере под страна на гледачот.
- Игра за cardsharps
По мешањето на лицето нагоре и надолу картички, направи да се појави три асови. Конечно, сите карти се наредени под четвртата десетка само сега тие се во ред од Аце на Кралот.
- За патување дупки
Картичка е избран и потпишан. На ударна дупка во секој агол на картичката е направен. Конечно, волшебник се движи неговиот прст над дупки да ги донесе заедно во еден агол.

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups

Поврзани производи