Нови Брзина Сооднос 30:1 Црв Редуктор RV30 NMRV030 RV030 Црв Менувачот Брзина Редуктор за NEMA23 Sevor / Stepper Мотор
Ново - 5 %

Нови Брзина Сооднос 30:1 Црв Редуктор RV30 NMRV030 RV030 Црв Менувачот Брзина Редуктор за NEMA23 Sevor / Stepper Мотор

Залиха
DEN 1488.00
DEN 1414.00
Износот:


NMRV030 Црв Редуктор 30 : 1 RV30 RV030 Црв Менувачот Брзина Редуктор NEMA23 за Stepper Мотор
NMRV030 Брзина Сооднос Опсег : 5/7.5/10/15/20/25/30/40/50/60/80 ( Според апликација )
1. Турбо-Црв редуктор тип избор
Табела 1 Модел NMRV030 - 30 Тип на Црв-Опрема Редуктор Брзина Сооднос 30 : 1 Влез Понесе Големина 9/11mm (default=11mm) Текст Страната Модел NEMA23/36/42 (default= NEMA23 ) Излез Понесе Големина 14mm Апликација се Исти со Серво/Stepper Моторни Стоки Сина Боја/Argentate (стандардно : Argentate) C ountry О rigin Кина(Една година гаранција)
Почитувани купувачи :
Оваа листа ќе биде испорака според Table1 , ако не ве молиме да ни кажете каков вид на тип на производ што ќе треба. Како што се : Моторни Брзина на Односот на Влез/Излез Понесе ( В ) Влез Плоштадот Страната Должина ( А ) Distane на Дијагонала Завртка (D) Rabbet (Б)
2. Општи спецификации(заокружување)
Модел NMRV030 Брзина Сооднос Спектар 5/7.5/10/15/20/25/30/40/50/60/80 Текст Бунари со Дијаметар за Моторни 9mm/11mm за Stepper &Серво Мотор Страната Рамка(A*A) 57*57 90*90 104*104mm
3. Плоштад текст Прирабница и Спецификација(mm)
Центар
Растојание Натпревар
Моторни
Рамка Rabbet Растојание од
Дијагонала завртка Должина на Текст Создаден
Големина Излез Создаден
Големина RV30 57*57 38 66 20 9/ 11(мм) 14mm 90*90 83 104 27 104*104 94/95 120 30 RV40 60*60 50 70 26 11/ 14(мм) 18mm 80*80 60/70/73 90 27 86*86 60/70/73 90 27 90*90 83 104 27 104*104 94/95/98 120 30 RV50 80*80 60/70/73 90 27 14/ 19(мм) 25mm 86*86 60/70/73 90 27 90*90 83 104 27 110*110 85/95 120 27 130*130 100/110 145 31 RV63 80*80 70 90 M6 31 14/ 19/
22/ 24 (mm) 25mm 110*110 95 120 46 130*130 85/100/110 145 40 RV075 110*110 85 120 46 19/ 22/
24/ 28(mm) 28mm 130*130 110 145 40
4. Повеќе избор Постојат различни опции за RV30 серија редуктор според цртежи. ако е потребно, ве молиме контактирајте со нас!
Производ Фотографии :
Поврзани NEMA23 RV30 црв опрема редуктор за stepper мотор :
Модел
Центар за растојание
Односот
Прирабница
Примена
Линк
NMRV030-10
NMRV030
10 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
NMRV030-15
NMRV030
15 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
NMRV030-30
NMRV030
30 : 1
NEMA23
за Stepper Мотор
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.
Ви благодариме!
1.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.
3.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.
4.Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.
Начин На Плаќање
Генерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T/T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;
100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи :
Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, е-пошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,
Логистички прашања
Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2~5 дена (работни дена,не празник сезони) по исплата потврди од страна на платформа.
Со цел да се осигура дека секој клиент добива право на производот,имаме квалитет на проверка пред испорака.
Работно време : EST 9 : 00 часот - 6 : 00pm
За било какви прашања, ве Молиме падна слободно да контакт.

Декларираните карактеристики

Излезна Брзина:
Други
Номинална моќност:
Други
Бренд Име:
ToAuto
Излезен Вртежен Момент:
Други
Број На Модел На:
NMRV030-30
Текст Брзина:
Други
Gearing Аранжман:
Црв
Брзина на односот на:
30
Текст Создаден Големина:
9/11mm (default=11mm)
Текст Страната Модел:
NEMA23/36/42 (default=NEMA23)
Излез Понесе Големина:
14mm
Примена:
Исти со Серво/Stepper Мотор

Поврзани производи