H1 H3 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 9012 HIR2 Led Светлата Сијалица Авто Пред Сијалица Headlamp Висока Ниска Автомобил Осветлување ZES Led чип
Ново - 8 %

H1 H3 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 9012 HIR2 Led Светлата Сијалица Авто Пред Сијалица Headlamp Висока Ниска Автомобил Осветлување

Залиха
DEN 2160.00
DEN 1987.00
Износот:


H1 H3 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 9012 HIR2 Led Светлата Светилки Авто Пред Сијалица Headlamp Висока Ниска Автомобил Осветлување zes чипови ве молиме да забележите, имаме ажурирање на led чипови најновите чипови, сега само треба 22w, но имаат иста светла како стар 25w led чипови. Спецификација : - LED Кол : 6pcs за Еден зрак, 12pcs за висока ниска зрак секоја сијалица. - Моќност : DC12 V-24 V возила - Ладење Појас Материјал : Бакар - Грло : Еден зрак : H1 H3 H7 H8 H9 H10 H11 H16 9005 9006 PSX24 PSX26 5202 Hi/Lo зрак : H4 H13 9004 9007 - Моќ : 44 W/Set (22 W/секоја сијалица) - Lumens : 8000 LM/Set (4000 LM/секоја сијалица) - Зрак Ангел : 360° - животен век : > 30.000 Часа - Водоотпорен Ниво : IP65 - Достапни Боја : 6000 K - Чисто Бело - Без ладење фанови потребни! Доаѓа со најновата бакар ладење појас дизајн. - Размена на инстант одговор, достигнува највисок производства за помалку од 0.01 секунда. - Ефикасна Топлина Дисипација,Подобрување на Осветлувањето Ефикасност - Низок Напон Заштита, Висока Прецизност за Постојан Струја Возачот Чип - Одлично за БИЛО која Апликација - Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)-го Спречува LED Штета од Напонски Варијации & Шила - 60% Помалку Потрошувачка на Енергија - Лесно Plug and Play Инсталација Предности : - Висока светлина ефикасност LED ZES. - Одлично осветлување перформанси со висока осветленост. - топлина мијалник бакар појас, флексибилни со одличен квалитет - Ефикасна топлина дисипација, Подобрување на осветлувањето ефикасност и стабилизација. - Максимизиран 360 степени зрак агол, подобрување на 30% на ефективен опсег во споредба со халоген светилка - Водоотпорен ниво : IP65 - Зглобови : Водоотпорен зглобовите за стабилна и високи перформанси. - Возачи : Внатрешно постојан струја ПРОЦЕСОРОТ, над загреана заштита Пакетот вклучува : 2x LED Светилки (најновата бакар ладење појас дизајн) 2x LED Возачи 1x Упатство за Инсталација На англиски јазик 1 Years Гаранција

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
6000K Чиста бела
боја:
H1, H3, H7, H8 H9 H11, h4, H16 Јапонија Автомобил, H16 Европа Автомобил, 9005 H10 HB3, 9006 HB4, 9012 HIR2
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
22w/bulb, 44w/pair
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
за BMW E60 E90 F10 е34 e30 мини купер e87 f30
Чип Собранието Тип:
ZES
Напон:
12V
Бренд Име:
Светла Производител
Автомобил модел:
за ФОЛКСВАГЕН touareg Passat б5 опел vectra б zafira corsa d insignia Поло
ProfileVoltage:
ВАШИНГТОН 9-32V(одговара 12V/24V возило)
Detials на светилки:
за Мицубиши asx lancer l200 pajero и за Peugeot 307 407 308 406
светилки за да го замените халоген:
за Kia ceed душата sportage 3 picanto Рио hyundai ix25 i40 ix25 акцент
Името на led глава сијалица:
за рено лагуна 2 megane 2 т clio 2 sandero за fiat stilo ducato
Повеќе fitment на headlamp:
за Toyota Avensis е корола auris prius verso camry hilux fj cruiser
fitment на led глава светлина:
за Nissan juke almera teana primera x-trail sentra
fitment на led светлата светилки:
за Citroen c4 xsara picasso berlingo c5 Volvo v70 s80 s40 xc90
fitment на led светилки:
за Форд фокус 2 3 mondeo mk4 MK3 транзит ranger s-max mustang fiesta
Објектот:
H1 H3 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 H10 9003 еден зрак двојна носечка

Поврзани производи