До 2015 Ellusionist Остане Кул страна Tobias Dostal -Магија трикови

До 2015 Ellusionist Остане Кул страна Tobias Dostal -Магија трикови

Залиха
DEN 75.84
Износот:


До 2015 Ellusionist Остане Кул страна Tobias Dostal -Магија трикови
ДЕМО: http : //v.youku.com/v_show/id_XOTEx Nzcx Mz My.html
Ќе го помине 5 дена во Магија Конвенцијата и нешто што се сеќавам повеќето на крајот на тоа дека не е нова варијација на класичен помине - тоа е човек кој се произведува еден пар на очила за сонце на лицето и yells 'Whooooooooo! Останете Кул Бебе!'
Заборавете на вашата класичен помине. Тоа е време да се оди Холивуд.
Во "Останете Кул' Tobias Dostal создаде крајната поотворени. А очила за сонце производство, што веднаш се утврдува како волшебник, и чиста неочекувани природата на нешто толку апсурдно крши било каков вид на тензија одржана од страна на гледачите веднаш.
Луѓе не може да им помогне, но се и шокирани и забавуваа - нешто што само дразби во нивниот мозок и сите одбрани веднаш оди надолу. Целосен Преглед
Но, Останете Кул е повеќе од само еден производство на очила за сонце. Преку месеци на рафинирање и доцна ноќевања со производот инженери, имаме развиена тројна промена која испорачува еден-два магија комбинација. Производство на Зелена Рамка очила за сонце промени на Жолтиот Врамени очила за сонце со бран на рака. Друг бран, и очила се промени во Црно.
На очила за сонце може веднаш да биде предаден за инспекција - но таму е навистина нема потреба. Наместо тоа, заврши вашиот гледачот е пијалок за нив, се развикам 'Whoooooooo! Се справи со Тоа!' и да излезам со пролетта во вашиот чекор. Тоа е лесно да се види зошто Тони Чанг повици на оваа својот нов омилен трик.
ПРИКАЗНИ - Тони Чанг се приклучи ни се за снимањето на Останете Кул во Бруклин и имаше неколку работи да кажам во врска со можностите во изведба.. иако ние би ви препорачуваме да ги преземе неговите совети со зрно од сол.
ПСИХОЛОГИЈА - Тони дискутира зошто Остане Кул е толку ефикасен - дека нејзините кич, неочекувани природата удари низ меур дека луѓето се кријат во себе, и ви овозможува да се развие инстант rapport со вашата публика. Совршена комбинација на магијата и комедија.
ПОСВЕТЕНОСТ - клуч за да Остане Кул е посветеност. Се допаѓа нешто во животот, 99% од тоа за каков став ќе усвои. Тони има ни во бода како што тој ги објаснува неговите идеи за став и навистина извршување на својата изведба.
Tobias троши речиси еден час предавање на варијација по варијација за Остане Кул производство, со инспирација земени од класичниот стрип легенди - секој од Buster Keaton да Марсел Marceau.
Снимен во Ellusionist СЕДИШТЕТО Бруклин Студио со настапи во живо застрелан за време на Open-на-на-Јавен Студио Партија, Останете Кул содржи сè што треба да апсолутно СОПСТВЕНИ секоја соба ќе одиме во.
Додавање пар на нијанси на вашата количка денес.

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups
Магија Трикови:
Close-up Магија
Фаза Магија:
магијата упатство
монета магија:
магијата прстен
идеализам:
Levitation магија
магијата на книгата:
покер магија
Сметате магија:
Магијата предавање
јаже магија:
dove магија
магијата производи:
волшебник магија
магијата играчки:
магијата реквизити

Поврзани производи