До 2015 Мастер Курс Чаши и Топки со Daryl - магија

До 2015 Мастер Курс Чаши и Топки со Daryl - магија

Залиха
DEN 108.00
Износот:

До 2015 Мастер Курс Чаши и Топки со Daryl 1-2 ДЕМО : http : //v.youku.com/v_show/id_XMTM3 ODU5 NTEx Mg==.html Чаши & Топки секогаш mystifies и задоволства публика секогаш кога тоа се врши и стана суштински елемент за маѓосници во светот.
Сега, познатиот Мајстор Волшебник, DARYL, ги носи на првиот и последниот збор за предмет со 2 Волумен, Мастер Курс за Чаши & Топки.
Ова е комплетен и напредни сеопфатна туторијал за Чаши & Топки , користејќи чекор-по-чекор инструкции да ве научи на сè, од маестрално трикови на повеќето напредни рутини. Класичен фокусничество вештини, реквизити и техники се сите што е објаснето во темелно детали претходно само добиени со приватни часови.
DARYL носи децении искуство и лесна-за-разбере наставното градиво во мулти-камера производство дизајниран да го покаже што сè што треба да знаете со завршување на Курсот во Чаши & Топката Магија.
Vol 1 вклучува :
Одобрувањето на чаши и топки
Специфични видови реквизити за да се вклучат
Специфични типови на шолји за користење
Специфичен тип на топки да се користи
Детали за ракување за настап
Sleights :
- шатл помине
- внатре и помеѓу чаши
- основните потези и misdirection
- лажни отвори оптоварување под првенство
- се тркалаат преку
- прикривање на топката
- галоп пост
- pinky се движат
- Fako се движат
- крадење сунѓерот топката од купот
- vanishes
- утовар на устата до првенство
- разно. чаши и топки ефекти
- Чарли Милер се движат
Чарли Милер Елиминација На Секвенца
Daryl рутинска Том 2 вклучува :
"Ник рутинска" (Ник Trost)
Dai Vernon рутинска
Dai Vernon е импровизиран рутина
Совети за справување со

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups

Поврзани производи