Дијамант PCD Крајот Мелење Машина за Камен Гранит L60MM Dia6mm PCD L8mm мермер гравирање алатки бесплатна испорака

Дијамант PCD Крајот Мелење Машина за Камен Гранит L60MM Dia6mm PCD L8mm мермер гравирање алатки бесплатна испорака

Залиха
DEN 4560.00
Износот:

PCD Крајот Мелење Машина за Камен, Гранит, ГОЛЕМИНА : Должина=60 MM,D=6mm,PCD L=8мм
PCD е синтетизирана, исклучително тешки, intergrown маса на случајно ориентиран дијамант
честички во метална матрица. Тоа е произведена со синтерување заедно одбраната
дијамантски честички на висок притисок и температура.
Поли-кристален дијамант (PCD) се користи во многу сечење операции како замена за моно-кристален дијаманти (MCD). Својата
предностите се во прекин се намали и во екстремни случаи на оптоварување агол геометрија. Точниот тип на PCD за соодветната задача, полиран намали површини и најдобрите земјата сечење на рабови се важни карактеристики на нашите алатки.
PCD алатка спектар, од една страна, вклучува вежби, мелење секачи и reamers како и ISO-Indexable влошки.
Pls да ни каже големина или цртање пред цел.

Декларираните карактеристики

Сечење на работ дијаметар:
60X6X8mm, 60X8X8mm
Вкупна Должина:
60
Број На Модел На:
Мелење Машина
Дијаметар:
6
Тип:
Конвексни Мелница
степен:
R0.3
Обложување:
PCD
Материјал:
дијамант
Објектот:
Мелење Машина
Име:
PCD Крајот Мелење Машина
Големина:
L=60MM,D=6mm,PCD L=8мм

Поврзани производи