1000pcs E0512 Изолирани Терминали Жица Конектори Bootlace Ferrules За 0.5mm2, 22 AWG Жица, 12mm на Pin Должина Месинг цевки

1000pcs E0512 Изолирани Терминали Жица Конектори Bootlace Ferrules За 0.5mm2, 22 AWG Жица, 12mm на Pin Должина Месинг цевки

Залиха
DEN 117.12
Износот:

E0512 ПВЦ Изолирана Жица bootlace Ferrules терминал За 0.5mm2, 22 AWG жица crimp терминал , 12mm wire конектор Совршено прилагодени за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици. Особено погодна за возило ожичување како тие ви овозможи создавање на модуларен жици системи. Приоритетни во одредени ситуации, како crimp терминали вклучи без лемење за сигурна конекција. 1 Име на Производ : ПВЦ изолирани Електрични Pin Crimp ( Изолирани Терминали Bootlace Ferrules) 2 Точка Бр : 0510 3 Материјал на Тело : Црвена Бакар 4 Површина : Калај-Обложено 5 Материјал на Изолација : ПВЦ Пакет : 1000pcs во Polybag Еден пакет една боја
ЗАБЕЛЕШКА : Ако ви треба други норми ,ве молиме кликнете на неа.

Декларираните карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
E0512
НЕМА.:
VE0512
Тип:
wire конектор
Води дел:
0.5mm2
AWG:
22
Материјал:
Бакар
Конектор Материјал:
Дувачкиот цевка(Едб Позлатен)
Боја Класификација:
црвено во сино жолта црна зелени

Поврзани производи