Автомобил-Стил, Карбонски Влакна Замена Трки Огледало Покритие за Audi TT TTS 8J 2008-2014 R8 2007-2011 Не GT

Автомобил-Стил, Карбонски Влакна Замена Трки Огледало Покритие за Audi TT TTS 8J 2008-2014 R8 2007-2011 Не GT

Залиха
DEN 16021.44
Износот:


1, П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не?
О : Доколку не сте сигурни дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни ги испратите на вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики) , имаме професионален технички инженер за да ја проверите fitment за вас.
Во Австралија пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 AUD, како што е нашата фактура износ ќе биде 200 AUD, па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок./ Површината е карбонски влакна, ние исто така може да обезбеди 100% сува јаглерод за посебни ставки!
3, П : сликарство вклучени/дали ви обезбеди сликарство?(НЕ за карбонски влакна)
A : Ние сме производител, па производи ќе бидат со priming сива или црна боја, ние не обезбеди сликарство, како и. Имаме инсталација настава врз основа на различни делови, pls се однесуваат за опис.
Брод од страна на EMS, времето за испорака е 7~10 работни дена.
Во Европската countr тите години : Сите предмети треба увозни давачки, што е 35-45 евра врз основа на нашите мали комерцијална фактура.
П : Кога ќе можам да добиете пакет по плаќање?
О : Тоа ќе не однесе 3~5 работни дена за да го направи инспекција & пакување & организирање на пратката.
2, П : дали Е ова вистинскиот 100% целосна карбонски влакна материјал и сува јаглерод?
A : нашите производи се навлажни јаглерод, што е 2 слоеви fiberglass, еден слој вистински јаглерод.
2) Ако тоа е малку изгребани за време на превозот, ќе имаме поправка инструкции за вас или да се вратат назад. Со цел да се избегне боја разлика гребнатини и за време на испорака или инсталација.
П : инсталација на додатоци се вклучени Во пакет? Како да го инсталирате?
A : ДА 3 M лента & завртки се спакувани во пакет како што е потребно, некои делови само треба 3 M некои делови треба завртки, ние ќе ги стави во пакет. Високо ние ви предлагаме да го сликам на локално автомобил измена продавница по инсталацијата не е завршена.
2, П : дали Е ДАНОК се вклучени во цел полнење?
A : Купувачот е одговорен за плаќање на било локалните Обичаи даноци.
П : Што треба да направам ако не сум задоволен со стока?
А : 1) По примените стоки, ако не сте задоволни, можете да контактирате со нашата служба девојка за возврат, ние ќе ја плати се врати превозот надомест, ако тоа е нашиот проблем.
3) Ако е оштетен за време на превозот, ние ќе го направи целосна наплата или размена на нови една за вас.
Брод од страна на Fedex/DHL/ТНТ/UPS-от, времето за испорака е 5~7 работни дена. Ако вашиот објект беше вратен поради царински прашања, ние само може да наплата за ОБЈЕКТОТ ДЕЛ, па ве молиме следете го вашиот парцела постојано, откако се добие царински проблем, ве молиме контактирајте со нив во времето за да се избегне враќање, или ние само може да наплата објект дел откако се врати.
9759 Можеби, исто така, како овие производи
Автомобил-Стил, Карбонски Влакна Замена Трки Огледало Покритие за Audi TT TTS 8 J 2008-2014 R8 2007-2011
Fitment
Одговара за Audi TT TTS 8 J 2008-2014 & R8 2007-2011 Не R8 GT
Инсталација
Без дополнителен прибор,користете оригиналниот мотор
1, П : Колку данок што треба да се платат?
Во САД на пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 како што е нашата фактура износ ќе биде 200 па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
JC SPORTLINE
Модел Година:
2007-2011
Име На Модел:
ML-XM101
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
21inch
Објектот Ширина:
13.8inch
Објектот Висина:
12inch
Објектот Тежина:
1kg
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
дербито опфаќа
Тип На Објект:
Огледало & Опфаќа

Поврзани производи