Audiophile Аудио Кабел Стерео 1/4 TS Џек 6.35 mm до XLR 3 Pin Hifi Микрофон Засилувач 6.3 XLR Избалансирани Кабел 3М 5M
Ново - 0 %

Audiophile Аудио Кабел Стерео 1/4 TS Џек 6.35 mm до XLR 3 Pin Hifi Микрофон Засилувач 6.3 XLR Избалансирани Кабел 3М 5M

Залиха
DEN 571.20
DEN 571.00
Износот:


6.35 MM СТЕРЕО МАШКИ ДА XLR 3 PIN МАШКИ HIFI АУДИО INTERCONNECT КАБЕЛ
ФУНКЦИЈА на Висока чистота 4 N OFC диригент , со бакар нето оклопна овозможи максимална сигнал за пренос, намалување на нарушување и сигнал на косата. Висока густина оклопна и позлатени конектори за заштита од радио фреквенција пречки (RFI) и електромагнетни пречки (EMI), осигурете се чувствувате сигнал интегритет и особениот вид олеснување. Антиоксиданс и абразија-отпорни конектор, и носи најлон обвивка, зголемување на кабел издржливост. Кабелот е мек, флексибилен, сигналот без никакви слабеењето во рок од 30 метри. Кабелот е во сообразност со Европската ROHS и СС-259 стандард. Погоден за interconnetion за DVD/VCD/снимач/CD микрофон ект да го звучн./засилувач/мешање конзола за аудио сигнал на пренос. Тоа е широко користење на студио,звучни фаза и аудио/видео систем.
ПРОИЗВОД ДЕТАЛИ
ПРОИЗВОД ЕКРАНОТ

Декларираните карактеристики

Должина:
75cm, 150cm, 2meter, 3meter, 5meter, 8meter, 1meter
Примена:
Говорник,DVD Плеер,Микрофон,Мултимедијални,Засилувач
Конектор Б:
Џек
Пол:
Машко-Машки
Конектор A:
Џек
Пакет:
Yes
оклопна:
Плетенка
Пакет:
Пакет 1
Надворешниот Дијаметар:
7.0mm
Бренд Име:
GOLLE YLION
Функција:
Никој
Број На Модел На:
GYS6TSX
Тип:
Аудио Линија
Пакување:
ЈП Торба
Име На Модел:
Стерео 6.35 mm до XLR Hifi Аудио Кабел
конектор:
бакар терминал со 24K позлатени
Диригент:
OFC (99.99% чистота бакар)
Изолација Материјал:
ПВЦ
Тип:
trs xlr кабел за микрофон
Конектор A:
6.35 mm стерео Машки
Конектор Б:
XLR 3 Pin Машки

Поврзани производи