KSOL 16A 250VAC 4А-250VAC Srew Конектор Actuator Ограничување на Микро Прекинувач 5 Компјутери

KSOL 16A 250VAC 4А-250VAC Srew Конектор Actuator Ограничување на Микро Прекинувач 5 Компјутери

Залиха
DEN 91.20
Износот:


Ви благодариме за доаѓање до KSOL. Уживајте во вашата шопинг!
*KSOL 16 A 250 VAC 4А-250 VAC Srew Конектор Actuator Ограничување на Микро Прекинувач 5 Компјутери
16 A 250 VAC 4А-250 VAC Srew Конектор Actuator Ограничување на Микро Прекинувач 5 Pcs Product Име : Микро Прекинувач;Модел Бр. : 25 T85;Actuator Тип : Push Button
Работен Напон и Струја : 16 A AC 250 V, 4А-AC 250 V
Вклучете Големината на Телото(Секој) : 3 x1.6 x 1cm/1.1" x 0.6" x 0.4" (L*W*H)
Притисни Копче Големина : 0.4 х 0.3 цм/0.16" x 0.12"(L*H)
Пакет Содржина : 5 x Микро Прекинувач
Нето Тежина : 33g;Материјал : Пластични & Метално;Боја : Црвена, Црна, Сребрена на Ѕвонење
Дизајниран за контрола на движењето на механички дел.
Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг живот.
Микро Прекинувач е широко се користат во апаратот, електронска опрема, автоматска машина, електричен автомобил, итн.
Во snap акција контакти, движењето на actuator се однесува сила на overcenter механизам.
Овој механизам се создава брзи промени во контакт државата кога патување точка е постигната.
Обратен движење на actuator да дадена ресетирате точка предизвикува контакти да се држат назад во неговата оригинална положба.
Snap акција контакти имаат различни патување и ресетирање на поени.
Растојанието помеѓу патување и ресетирање точка се нарекува патување за да го ресетирате, hysteresis, или диференцијал.
Конечни патување за да го ресетирате ви помага да се избегнат повеќе промени на државата, доколку објектот actuating прекинувачот е предмет на вибрации.
Snap акција контакти обезбеди повторливи перформанси во апликации кои вклучуваат ниска брзина активатори.
Износот на патување на контакти е, исто така, не зависи од износот на патувањето од страна на actuator.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
SZ-KSOL-G006679
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
TD

Поврзани производи