10.95 V 2600mAh Лаптоп батеријата HS03 За HP Павилјон 14-ac0XX 15-ac0XX 255 245 250 G4 240 HSTNN-LB6V HSTNN-PB6S 807611-831

10.95 V 2600mAh Лаптоп батеријата HS03 За HP Павилјон 14-ac0XX 15-ac0XX 255 245 250 G4 240 HSTNN-LB6V HSTNN-PB6S 807611-831

Залиха
DEN 887.52
Износот:


Капацитет : 2600m Ah
Напон : 10.95 V
Дел Број : HS03, HS04 HSTNN-LB6 V, HSTNN-LB6 U, HSTNN-IB6 L, HSTNN-PB6 T
Одговара Лаптоп Модел :
За HP 240 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 245 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 250 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За HP 255 G4 Лаптоп КОМПЈУТЕР
За Павилјон 14-ac0 XX
За Павилјон 14-ac1xx
За Павилјон 14-af0 XX
За Павилјон 14g-ad1 XX
За Павилјон 14q-aj1 XX
За Павилјон 15-ac0 XX
За Павилјон 15-af0 XX
За Павилјон 15g-ad0 XX
За Павилјон 15q-aj0 XX VALENX ELECTRONICS CO., LTD VALENX ELECTRONICS CO., LTD е компанија која е фокусирана на дизајн и производство на лаптоп батерии. Компанијата е основана во 2008, 2009 поминале ISO9001 сертификација, и во текот на 2009 година успешно се завршени ISO9001 : 2008 надградба. Имаме 10 години на професионален лаптоп батеријата дизајн и производство на историјата. Во 2008 година, добивме Atmel е техничка поддршка за да го внесете лаптоп батеријата преработувачка индустрија. Компанијата продолжение на постојан развој, постојните кадри од повеќе од 100 луѓе, главно во Гуангжу, Dongguan и Шенжен и на други места. Valenx Лаптоп батеријата 2008 година, atmega406 и atmega8 + LM358 менаџмент на енергија решенија 2012, atmega16 HVB менаџмент на енергија решение 2015 година, SINOWEALTH Електронски Ltd. SH79 F329 A моќта за управување со решение да ги имаме сите права, сите решенија со користење на истата програма рамка за различни MCU пренесување и оптимизација. За сите заинтересирани клиенти, ние може да обезбеди референтен изворниот код и добредојде вашите предлози и прашања. Нашето решение поддржува само програмирање, можете да го користите USB за ажурирање на фирмверот, поддршка на вашиот сопствен код за да го замени нашиот кодекс( Пред тоа, ве молиме внимателно да се провери вашиот сопствен код ).

Декларираните карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
За Павилјон 15-ac0XX 15-af0XX 15g-ad0XX
Капацитетот На Батеријата:
2001 - 2500 MAh
Батеријата клетки:
3 Клетки
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
VALENX
Батеријата Напон:
10.95 V
Тип:
Li-Ion
Производи Статус:
Акции
Гаранција:
24 месеци
Одговара за модели 1:
За HP 240 245 250 255 G4
Одговара за 2 Модели:
HSTNN-LB6V, HSTNN-LB6U, HSTNN-IB6L, HSTNN-PB6T
Одговара за модели 3:
За Павилјон 14-ac0XX 14-ac1xx 14-af0XX

Поврзани производи