TP4056 1А Литиум Батерија на Полнење Модул Полнење Модул Литиум Батерија Полнач Мини USB Интерфејс

TP4056 1А Литиум Батерија на Полнење Модул Полнење Модул Литиум Батерија Полнач Мини USB Интерфејс

Залиха
DEN 52.80
Износот:


Основни Атрибути
Модул Име : Литиум Батерија На Полнење Одбор Полнење Метод : Линеарна Полнење 1%
Полнење на струјата : 1 A Прилагодливи полнење на точноста : 1.5%
Влезен напон : 4.5 V-5.5 V Целосно наполнет напон : 4.2 V
Индикаторот за полнење : црвено светло зелено светло целосна наполнетост на текст интерфејс : мини USB
Оперативен температура : -10 ° to +85 ° Може да се јават : не Може да се јават
Тежина : 10g Надворешни димензии : 25 * 19 * 10мм (Taobao минимум големина)
Тековната регулатива RPROG (к) IBAT (m A) 30 50 20 70 10 130 5 250 4 300 3 400 2 580 1.66 690 1.5 780 1.33 900 1.2 1000
Примена предмет од модул
Овој модул се користи за еден литиум батерија или мулти-дел литиум батерија на полнење паралелно, полнење порт може да се земе од USB.
Инструкции / Предупредува
1. Тест тековната ammeter само може да се поврзани во серија со полнење одбор 5 V текст.
2. Тековната задолжен е најдобар капацитетот на батеријата 0.37 C, 0.37 пати капацитет, како што се 1000m AH на наполнетост на батеријата тековната 400 Ова е доволно. Премногу брзо да ја полните ефект на сиромашните брзина, се мијат надвор од батеријата напон од повеќе!
3. Полнење врска жица не може да биде премногу долг. Па дека конекцијата отпор е голем. Премногу мал, а потоа се мијат надвор од батеријата напон на повеќе.
4. Најдобар врска со батерија во добар контакт. Или избелени на батеријата напон на повеќе.
5. Ако 5 V влезен напон е на високо ниво, како што 5.2 или дури и 5.5, ќе предизвика полнење струја на помалку од 1000m A, што е нормално. Висок напон чип топлина автоматски ќе се намали цената на струја, да не чип изгорени. Чип во работата на околу 60 степени треска е нормално. По сите, голем наплатат струја.
6. Текст обратна нема да има ефект на чип

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Моќ Дисипација:
2W
Температурата На Работа:
30
Тип:
Напон на модул
Примена:
DIY

Поврзани производи