500PCS/пакет E16-12 Кабелот Крајот Претходно изолирани Терминали Wire Конектор Bootlace Ferrules За 5AWG 16mm2 12mmPin на Должината Месинг цевка

500PCS/пакет E16-12 Кабелот Крајот Претходно изолирани Терминали Wire Конектор Bootlace Ferrules За 5AWG 16mm2 12mmPin на Должината

Залиха
DEN 345.60
Износот:

ЗАБЕЛЕШКА : Ако ви треба други норми ,ве молиме кликнете на неа. 500 PCS/пакет E16-12 Кабелот Крајот Претходно изолирани Терминали Wire Конектор Bootlace Ferrules За 5 AWG 16mm2 12mm Pin на Должината Месинг цевка Совршено прилагодени за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици. Особено погодна за возило ожичување како тие ви овозможи создавање на модуларен жици системи. Приоритетни во одредени ситуации, како crimp терминали вклучи без лемење за сигурна конекција. 1 Име на Производ : ПВЦ изолирани Електрични Pin Crimp ( Изолирани Терминали Bootlace Ferrules) 2 Точка Бр : E16-12 3 Материјал на Тело : Црвена Бакар 4 Површина : Калај-Обложено 5 Материјал на Изолација : ПВЦ 6 Еден пакет една боја,500pcs

Декларираните карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
E16-12
НЕМА.:
VE16-12
Тип:
wire конектор електрични терминали
Води дел:
16mm2
AWG:
5
Материјал:
Бакар
Конекција Материјал :
Дувачкиот цевка(Едб Позлатен)
Примена:
crimp конектор

Поврзани производи