До 2015 Вуду со Лиам Montier -магија

До 2015 Вуду со Лиам Montier -магија

Залиха
DEN 95.52
Износот:

До 2015 Вуду со Лиам Montier ДЕМО: http : //v.youku.com/v_show/id_XMTMy OTU1 MTQ1 Mg==.html
ЦЕЛОСНА ПРОДАЖБА НА BLACKPOOL КОНВЕНЦИЈАТА, СЕГА НА РАСПОЛАГАЊЕ СО ЦЕЛОСНА DVD ИНСТРУКЦИИТЕ!
Ќе се подготви stickman на визит-карта да ја претставува жртвата, која е оставена во рацете на гледачот.
Невина passer страна е прикажана колекција на фотографии, со вуду кукли кои имаат игли во различни места. Од оџакот на фотографии е ставен настрана.
На невини лица е сега праша за името, некој тие сакаат да се насочи некои "лоши mojo" кон. Да речеме дека тие се оди со 'Гордон'.
Тие напишете име на парче хартија, и потоа одберете една од фотографиите, по случаен избор.
Ритуалот е сега заврши, и избрана слика е предаден - тоа покажува (на пример) вуду кукла со игла во левата рака.
На хартија се допре до пламен за да се заврши ритуал, и името vanishes во брилијантен флеш на оган!
Ќе gingerly се претвори во текот на 'жртва' - бизнис картичка се става настрана на почетокот, и да покаже дека stickman сега има сериозен горат, на левата рака! На невини лица се препорачува да се задржи бизнис картичка, но предупреди да не се спие со тоа под својата перница.
Вклучува : рачно изработени пакување 14 професионално дизајнирани и прекрасно гледа фотографии! Целосна DVD Инструкции (inc бонус e Book инструкции од главните рутина, и МНОГУ варијации и бонус идеи! DVD, исто така, ги вклучува сите датотеки за да ги испечатите вашите сопствени фотографии!)

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups

Поврзани производи