R438 автоматски регулатор на напон generador AVR R438 висок квалитет brushless алтернатор резервен дел
Ново - 12 %

R438 автоматски регулатор на напон generador AVR R438 висок квалитет brushless алтернатор резервен дел

Залиха
DEN 3504.00
DEN 3084.00
Износот:

R438 автоматски регулатор на напон generador Leroy Somer AVR R438 висок квалитет brushless алтернатор резервен дел Неутрален бренд се Вклучени : 1 buc * R438 AVR 1 buc * англиски јазик прирачник за корисникот
R438 Постојан Магнет Генератор или A. R. E. P или Помошни Ликвидација тип на генератор напонски регулатор е соодветна замена за Leroy Somer R448, R449, R438, и AEM110 RE016 и, исто така, Olympian FG Вилсон 922 124.
На circuitry на R438 Автоматски Регулатор на Напон (AVR) обезбедува затворена јамка контрола на генератор излезниот напон од regulatin exciter областа на струја,R438 може да се напојува од страна на EREP или PMG областа побудување систем и опремени како опција на :
-100series генератори
-200series generaotors
-300series генератори
Со AREP побудување систем на R438 AVR се напојува со две помошни windings кои се независни од напон, детекција коло.Со PMG опција на R438 AVR се напојува од страна на PMG која е вградена ar на задниот крај на генератор.
Технички Карактеристики
Leroy Somer AVR R438 Напон уреди со покажувач на терминал 0-110 V=95-140 V
терминал 0-220 V =170-260 V терминал 0-380 V=340-520 V Фреквенција 50-60 Hz Напон текст 40-50 VAC, 3 фаза Harmpnic помошни ликвидација 6-150 VAC (не-оптоварување rms излезниот Напон max 160 VDC на 120 VAC текст Current max 8 A Отпор 15 Ω минимум Регулатива : +/-5% RMS со 4% моторот управниот Напон воспостави остаток на напон во avr терминал≥ 5 AC Надворешен Напон Adustament : +/-10% со 1k ohm 1 вати тример
Други Модели AVR Stamford AVR : MX341,MX321,SX440,SX460,AS440,AS480,EA440-Т,MX450 Leroy Somer AVR : R230,R438,R448,R449,R250,R450 Маратон AVR : SE350,EA350 Siemens/Basler AVR : AVC63-7/7 F,AVC63-7-1А,AVC63-7 FS,AVC63-4,AVC63-4А-Marelli AVR : M40 FA640 A,M16 FA655 A Универзална AVR : GAVR-8 A,GAVR-12 A,GAVR-15 A/Б,МК-15 A Други : EA05 A,EA05 AF,EA15 A-2,EA04 C,EA63-7 D,EA06/UVR6,SR7 Caterpiller : VR6 Engga : WT-2 WT-3
3. Се врати превозот надомест се плаќа од страна на купувачот
ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 X R438 AVR
СЛИКА МОЖЕ ДА КАЖЕ ПОВЕЌЕ, ТОГАШ НИЕ МОЖЕМЕ ДА,ОНА ШТО ГО ГЛЕДАТЕ Е ОНА ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ ,НИШТО ПОВЕЌЕ ИЛИ НИШТО ПОМАЛКУ!,ВЕ МОЛИМЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА ТОА МОЖЕ ДА ОДГОВАРА НА ВАШИОТ МОТОР BEFOR КУПУВАЊЕ НА ТОА.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
GENOUR
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
r438
Место на Производство:
Кина
боја:
Црна
Акции:
Yes
перформанси:
Одлични

Поврзани производи