H3 100W 12V Халоген Сијалица Супер Xenon Бел) Светла за Магла Висока Моќност Автомобил Светла Светилка Автомобил Извор на Светлина 6000K паркинг

H3 100W 12V Халоген Сијалица Супер Xenon Бел) Светла за Магла Висока Моќност Автомобил Светла Светилка Автомобил Извор на Светлина

Залиха
DEN 26.88
Износот:


1pcs H3 100 W 12 V Халоген Сијалица Супер Xenon Бел) Светла за Магла Висока Моќност Автомобил Светла Светилка Автомобил Извор на Светлина 6000 K паркинг
Пакет lnclude : 1 × H3 100 W халоген сијалица.
На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата. Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму, со Оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица. 100% сосема нов, Супер-светли светилки има мало кутија Сијалица Тип : Халоген Светилка Светлина боја : Бела Приклучок Тип : H3 Напон : 12 V само Моќност : 100 W Боја температура : 6000 K должина на кабелот за Напојување : 80mm Вкупна Висина : 40mm

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
100W
Автомобил модел:
сите
Температура На Боја:
6000K
За Автомобил Светилка:
За Магла
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Бренд Име:
MeiShangYang
Напон:
12V
Тип Socket:
H3
Автомобил Марка:
сите
Извор На Светлина:
халоген
чашката име 1:
h3
чашката 2 име:
паркинг h3
приклучок 3 име:
h3 халоген
Напон:
12V
Автомобил Производител:
Nissan

Поврзани производи