Кревет во Соба Светилка LED Сијалица AC напон 220V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch ПОБАРА 315433 Smart Home Вклучите Далечинскиот
Ново - 22 %

Кревет во Соба Светилка LED Сијалица AC напон 220V Далечински Switch Ѕид Оддалечен Безжичен Предавател Светлина Switch ПОБАРА

Залиха
DEN 768.00
DEN 599.00
Износот:


Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ. Нејзината големина е мини. Ретко AC Приемник одбор може да биде како мали. Иако е мала, сепак неговата ефикасност е добра од поголем заеднички кондензатори Приемник одбор. Таа користи филм капа е многу побезбедно отколку заеднички кондензатори. Филм капа е за разлика од заеднички кондензатори, по надворешното напојување со струја е исклучен полнење енергија ќе останат за долго време , ако ќе го допрат, ќе добијат електричен шок, филм капа нема да го има овој вид проблем. Иако филмот капа стане неважечка .тоа ќе не доведе до електричен шок, и не ќе ја загрозуваат личната безбедност.
1. Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V)
2.Максимална Струја : 10 A Реле имаат подобар оптоварување помалку од 3А (3.15 НА Осигурач) AC220 V 600 W
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ/433.92 MHZ Факултативна страна оставајќи ни масажа
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Еден, Вклучи / исклучи, Latched прилагоди слободно од лемење со различни dot
A : Еден-Нема врска е Еден
Б : за да се ПрефрлатеПоврзете се "Т& Mid Dot "е Toggle
C : Latched- Поврзете се "L& Mid Dot" е Latched
ЕденПритиснете на Предавателот копчето , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување; примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете на предавателот копчето Б, реле е ИСКЛУЧЕНО.
Учење Кодот
Текст AC220 V за Примачот .Имајќи притиснете го копчето за учење копчето, LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето, додека LED индикатор престане да блиц брзо ,тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор флеш брзо се додека не флеш бавно за 2 пати. тоа значи кодот се расчисти успешно.
Тука е 1 buc цена , 1 / 2 /3 Копчето е иста цена ,
како Копче Број сиромашните ,ве молиме оставете ни масажа под цел
86 Панел Ѕид Далечински Предавателот 1/2/3 Копчето Факултативна
Тоа е panel 86 ѕид предавател кој може да се залепи на било каде. Тоа е учење код предавателот EV1527 IC Чип. Тоа може да се научи во поголемиот дел од учење код приемник, може да работат со било каков вид на учење код приемник во нашата продавница. Така што неволја донесе од страна на рутирање е да се избегнуваат успешно.
Работен Напон : DC12 V 27 A Батеријата
Работна Фреквенција : 315 MHZ во парк (433 може да се прилагоди во големи во рефус)
IC Чип : EV1527
На далечина : 10-180m (Долги)
работат на струјата : 20-25ma
Голема Копчето ѕид Предавателот е вашиот најдобар избор за дома или на Јавни Места далечински контролен систем.

Декларираните карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
20-180m
Гаранција:
1
Број На Модел На:
R01INOUT220S+86-02N
Карактеристики:
се лепат на ѕидот
тековната:
3A
Бренд Име:
YurKuong
сертификација:
CCC
Материјал:
Алуминиум Легура

Поврзани производи